20 Haziran 2024
37.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMERKEZ MAHALLE MUHTARLARI DERNEĞİ’NİN BAŞKANI AYKUT YAMAN OLDU

MERKEZ MAHALLE MUHTARLARI DERNEĞİ’NİN BAŞKANI AYKUT YAMAN OLDU

-

13 Mayıs’ta kurulan Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği’nin ilk olağan genel kurulunda yapılan seçimde; Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman, dernek başkanı seçildi.

13 Mayıs’ta kurulan Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği’nin ilk olağan genel kurulu bugün gerçekleştirildi. Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurula; Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Kırbiç, Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, Demokrat Parti Edirne İl Başkanı Ayten Ercan ve muhtarlar katılım gösterdi. Divan kurulunun seçimiyle başlayan genel kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Dernek başkanlığına adaylığını açıklayan Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman, genel kurulda bir konuşma yaptı.
Yaman, “Muhtarlarımız, yerel yöneticilerimizin temel taşıdır. Toplumumuzun en yakın çözüm ortakları olarak mahallelerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayıp, karşılamaya özen gösteriyoruz. Bu önemli rolün farkındalığını da Merkez Mahalle Muhtarları Derneği olarak birliktelik içinde daha iyi hizmet ederek öne çıkarmak istiyoruz. Derneğimizi kurmamızın tek amacı beraber daha güçlü olabilmek, daha etkileyici olabilmek ve kurumlarımızla daha iyi iletişim içinde olabilmektir.” dedi.

Genel kurulda muhtarlara seslenen Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın da, “Sizler, bizim Edirne Belediyesi olarak yol arkadaşlarımızsınız. Sizlerle beraber yol almak, bizler için çok kıymetli.” ifadelerini kullandı.
GencanAkın, “Bizler sıklıkla muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Çalışmalarımızı paylaşıyoruz, onlardan gelen talepleri dikkate alarak, yolumuza devam etmeye çalışıyoruz. Sizler, demokrasimizin temel taşlarısınız. Sizler, bizim Edirne Belediyesi olarak yol arkadaşlarımızsınız. Sizlerle beraber yol almak, bizler için çok kıymetli. Sizleri yönetim anlayışımızın bir paydaş olarak göreceğimizi, birlikte hareket edeceğimizi konuşmuştuk. Seçimlerden sonra da aynı şekilde verdiğimiz sözleri tutarak devam ediyoruz. Bundan sonrasında da daha sıkı işbirliklerimizle, sizlerle daha çok diyalog halinde olarak şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Farklı görüşlerde olabiliriz, farklı fikirleriniz olabilir. Ama asgari müşterekte anlaştığımız şey, şehrimize hizmet etmek. Vatandaşımıza, Edirneli hemşerilerimize en iyi şekilde hizmet etmek. Dolayısıyla ben bu yolda sizlerle birlikte yürümekten çok büyük onur ve mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından genel kurulda yapılan seçimde; tek listeyle yönetime aday olan Aykut Yaman, açık oylama sonucu Dernek Başkanı seçildi. Yaman’ın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Aykut Yaman, Turgut Sarıbaşak, Nurcan Uzel, Esra Akgün Yılmaz, Çetin Yalınkılıç, Neslihan Dönmez Dürüktaş, Turhan Özgünden ve Gülden Akman Yılmaz

Denetim Kurulu’na ise şu isimler seçildi: Halit Paşa Yılmaz, Canan Koca Nuray ve Osman Kenan Armutkıran

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side