25 Şubat 2024
11.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMETEOROLOJİDEN SAĞANAK VE FIRTINA UYARISI!

METEOROLOJİDEN SAĞANAK VE FIRTINA UYARISI!

-

Meteoroloji, Marmara Bölgesi için fırtına ve kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu. Bölgede etkili olması beklenen fırtına ve yağış nedeniyle; çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, ani sel, su baskını ve ulaşımda aksaklıklar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji, yarın sabah saatlerinde başlaması beklenen ve 19 Kasım 2023 Pazar günü akşam saatlerine kadar etkili olacak kuvvetli rüzgar ve fırtına için uyarıda bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli ve Yalova’da kuzey ve kuzeybatı yönlerinden esecek kuvvetli rüzgar ve oluşabilecek şiddetli fırtına nedeniyle; vatandaşların, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi ve ulaşımda aksaklıklar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

Öte yandan bugün gece saatlerinde başlaması beklenen gök gürültülü sağanak yağış konusunda da ani sel, su baskını ve ulaşımda aksaklıklar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side