21 Eylül 2022
16 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMHP İL BAŞKANI TERCAN: VATANDAŞIMIZI EZDİRMEYECEĞİZ

MHP İL BAŞKANI TERCAN: VATANDAŞIMIZI EZDİRMEYECEĞİZ

-

MHP İl Başkanı Zakir Tercan, tüm sorunlarla etkili bir şekilde başa çıkabilecek tek ittifakın Cumhur ittifakı olduğunu söyledi. Tercan, yazılı basın açıklamasında, “Vatandaşımızı ezdirmeyeceğiz. Yanlış giden ne varsa düzelteceğiz. Ama unutulmasın ki; ekonomik operasyonlarla siyasi kumpas hazırlayanları da ait oldukları yere, siyaset çöplüğüne el birliği ile göndereceğiz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Zakir Tercan, yaptığı yazılı basın açıklamasında Cumhur ittifakının tüm sorunlarla başa çıkabilecek bir ittifak olduğunu belirtti. “Türk milleti ve Edirneliler kimin cevher kimin çöp olduğunun farkındadır” diyen Tercan, “Sandıkta bulamadıklarını sokaklarda aramak için el ovuşturanlar, FETÖ’nün suyuyla PKK’yı gücendirmemek için ağızlarını açıp bir tek laf edemeyenler, yangından, depremden, doğal afetten siyasi rant devşirmek için fırsat kollayanlar işte bu yüzden rahatsızdır” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakının herkesi kucakladığını belirten Tercan şunları kaydetti:

“Türkiye; ekonomik darboğaza çekilmek istenmektedir. Döviz kuru üzerinden tehdit edilmeye çalışılmakta, ekonomik operasyonlarla taviz koparılabilecek bir ülke pozisyonuna sokulmaya çalışılmaktadır. Ama hiç kimsenin şüphesi olmasın: Mali ve ekonomik sorunlar, küresel senaryoların bir parçası dahilinde olsa da milli irademiz ekonomik istiklalimizi perçinleyecektir. Devletimiz vatandaşlarımızın alım gücünü arttıracak ek önlemlere her gün bir yenisini eklemektedir.

 Ekonomik dengelerin bozulmasından, Türkiye’nin imajının baltalanmasından zevk alan, Türk ekonomisini hedef alanlara bir kelime dahi söyleyemezken her gün “batıyoruz, bitiyoruz, tükeniyoruz” fitnesi salanlardan gına gelmiştir. Vatandaşımızı ezdirmeyeceğiz. Yanlış giden ne varsa düzelteceğiz. Ama unutulmasın ki; ekonomik operasyonlarla siyasi kumpas hazırlayanları da ait oldukları yere, siyaset çöplüğüne el birliği ile göndereceğiz”.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi