14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMHP’DE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI TANITILDI

MHP’DE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI TANITILDI

-

Edirne’de 28’inci dönem milletvekilliği için MHP’den aday adaylıklarını açıklayan 5 isim, bugün parti binasında İl Başkanı Zakir Tercan ile birlikte tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Tercan, amaçlarının Cumhur İttifakının zafere ulaşması olduğunu belirterek, “Hedefimiz belli. Milletvekili çıkaracağız, çok iddialıyız çünkü adaylarımız çok kaliteli.” dedi.

14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimlerde 28’inci dönem milletvekilliği için Edirne’de MHP’den Ali Özer, Hülya Balkan, Hatice Ser, Münür Bayrak ve Ayvaz Yalaza aday adaylıklarını açıklamıştı. Bugün MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan başkanlığında parti binasında yapılan toplantıda milletvekili aday adayları tanıtıldı. Toplantıda konuşan Tercan, en büyük hedeflerinin Cumhur İttifakının zafere ulaşması ve Edirne’den milletvekili çıkarmak olduğunu belirterek, “Bu seçimin ülkemize, Edirne ilimize, MHP ve ülkücü camiaya hayırlar getirmesini yüce rabbimden niyaz ediyorum.” dedi.

Zakir Tercan, “Biliyorsunuz 14 Mayıs’ta yapılacak olan milletvekili seçimleri içim MHP’den aday adayı olan, müracaat eden değerli adaylarımız ile birlikte huzurlarınızdayız. Bu seçimin ülkemize, Edirne ilimize MHP ve ülkücü camiaya hayırlar getirmesini yüce rabbimden niyaz ediyorum. MHP Edirne İl ve ilçe teşkilatları ile göreve geldiğimiz günden bugüne kadar hummalı bir şekilde çalışmalarımız devam etmektedir. En büyük amacımız, arzumuz isteğimiz MHP’nin bulunmuş olduğu Cumhur İttifakının, başarılı olması, zafere ulaşması, ipi göğüslemesidir. İkinci en büyük arzumuzda Edirne’den MHP’nin milletvekili çıkarmasıdır. Milletvekillerimiz, Edirne halkı arasında çok beğenilen, sevilen, sayılan, takdir gören insanlardır. Kendilerine MHP’den aday oldukları için çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz belli. Milletvekili çıkaracağız, çok iddialıyız çünkü adaylarımız çok kaliteli.” dedi.

Aday adaylarından Hülya Balkan, Edirne halkının seçimlerde gereğini yapacağını belirterek, kazananın MHP olacağını söyledi.

Hülya Balkan, “ 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem milletvekili genel seçimlerinde, MHP’den milletvekili aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım. Devlet Bahçeli beyefendiyi, makamında ziyaret ederek hayır duasını aldık. MHP, Edirne için her türlü fedakârlığı yapan, Edirne için mücadele eden, Edirne’nin huzuru için gereğini yapan, var olan huzuru bozmak isteyenlere karşı koyandır. O yüzden MHP’den aday oldum, Edirne halkı seçimlerde gereğini yapacaktır. MHP Edirne’de zafere ulaşacak, milletvekili çıkaracak, kazanan MHP olacaktır.” ifadelerini kullandı.
Aday adaylarından Hatice Ser ise, 22 yıldır partiye hizmet ettiğini belirterek, diğer adaylara başarılar diledi.

Hatice Ser, “Yaklaşık 22 yıldır partinin her alanında aktif olarak görev almaktayım. Eşim Uzunköprü MHP İlçe başkanı. Allah’ın izni ile bu dönemde amacımız Edirne’mizden milletvekili çıkarmaktır. Umarım bu yolda başarılı oluruz. Değerli diğer aday adaylarımıza da başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

MHP olarak bir arada olmaktan gurur duyduğunu belirten aday adaylarından Münür Bayrak da, diğer adaylara başarılar diledi.

Münür Bayrak, “Halka ve bölge insanına hizmet etmekten hep onur duydum. Başkanımız ve diğer arkadaşlarımız ile birlikte bugün bir arada olmamız, MHP’mizin özellikle Edirne’de omuz omuza, şartsız ve kayıtsız bir arada olmamız nasip oldu ve daha çok gurur duydum. Genel başkanlığımızda da, Ankara’ da da görüşmelerimiz oldu. Biz söz verdik, ant içtik, şeref yemini ettik, bu yola çıktık. Bölgemizin sorunlarını gayet iyi biliyoruz. Bu bölgenin çocuğuyum, burada doğdum, burada büyüdüm. İl başkanımızın da dediği gibi, ben canı gönülden inanıyorum, MHP, bu ülkücü ruh, Edirne’den 28’inci dönemde bir milletvekili, içimizden biri kim olursa olsun aynı sevinçle, arkadaşlarımdan biri dahi olsa, ben kendim olmuş kadar sevineceğim. Bunu gururla ve açık yüreklilik ile söylüyorum.” dedi.

2002 yılında yapılan seçimlerde Edirne’de 1’inci sırada milletvekili adayı olan Ali Özer ise, seçim yolculuğunda en büyük dayanağının parti teşkilatları ve Edirne halkı olduğunu söyledi.
Ali Özer, “ Edirne’mizde maalesef uzun yıllardır her dönem seçim zamanı geldiğinde bir milletvekilliği curcunası başlar. Tüm siyasi partilerde çeşitli adaylar ortaya çıkar. İnsanlarımız da merakla, heyecanla acaba kim ne yapar düşünce ile beklemeye geçer. Sonuçta da bir dönem geçer, bir hüsran yaşadık diye insanlarımız hayıflanır. Biz bunu tersine çevirmek, biz iyi ki seçmişiz dedirtmek üzere tekrar Edirne MHP’den aday adayı oldum. Bilenleriniz vardır. 2002 seçimlerde de milletvekili adayıydım.

Bu kutlu yolda, başımızda çok saygı değer genel başkanımız, özü sözü bir, istikameti belli, kararı net, sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde güzel işler yapmak üzere, memleketimize ve Edirne’mize hizmet etmek üzere yola çıkmış bulunuyoruz. Bu yolculukta en büyük dayanağımız parti teşkilatlarımız ve Edirne halkımız olacaktır. Teşkilatlarımız gayreti ve aday arkadaşlarımızın toplumla kucaklaşması neticesinde, inşallah en az 1 milletvekili olmak üzere Edirne’mizden MHP ciddi bir destek alarak meclise ulaşmış olacaktır.” İfadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side