23 Mayıs 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMHP’Lİ TERCAN: ÇANAKKALE’Yİ GEÇİLMEZ YAPAN TÜRK’ÜN İSTİKLAL AŞKIDIR

MHP’Lİ TERCAN: ÇANAKKALE’Yİ GEÇİLMEZ YAPAN TÜRK’ÜN İSTİKLAL AŞKIDIR

-

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, “Çanakkale’yi geçilmez yapan Türk’ün istiklal aşkı, vatan ve bayrak sevgisidir. Çanakkale, öncelikle Balkan Travmasının yenildiği, ardından emperyalizmin yenilebileceği bilincinin beyinlere ve yüreklere kazındığı zafer alanıdır. Çanakkale, Kurtuluş Savaşı’nın önsözüdür.” ifadelerine yer verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Tercan tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Çanakkale’yi geçilmez yapan Türk’ün istiklal aşkı, vatan ve bayrak sevgisidir. Çanakkale, öncelikle Balkan Travmasının yenildiği, ardından emperyalizmin yenilebileceği bilincinin beyinlere ve yüreklere kazındığı zafer alanıdır. Çanakkale, Kurtuluş Savaşı’nın Önsözüdür. Çanakkale, Milli Mücadele Kahramanının doğduğu yerdir. Mustafa Kemal, Kara Muharebelerinin Anafartalar Kahramanı olarak, İstanbul’u kurtarmıştır. Türk Milletinin kaderini değiştirecek olan milli kahraman Çanakkale’de doğmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ayrıca Çanakkale’yi şöyle özetlemiştir; ‘Balkan harbinde alnımıza sürülen lekeyi… Çanakkale’de temizleyebildik.’ Vatan, insanların özgürce, baskı ve zulümden uzak, huzur içinde yaşadıkları kutsal topraklardır. 18 Mart 1915, Türk Milletinin destan yazdığı tarihtir. Bu gün; Türk Milletinin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini, ‘Çanakkale Geçilmez’ sözleri ile vücut bulan, kadını erkeği, genci ve yaşlısıyla Türk Milletinin varoluş mücadelesinin temelinin atıldığı gündür. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü’nün 108. Yıldönümünde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak, bu büyük zaferi Milletimize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bütün Çanakkale kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Çanakkale destanını anlamak, hayatı, hakla batılı anlamaktır. İnancı, vatanı anlamaktır. Bu günü yarını anlamaktır. Batıl içeride ve dışarıda aynı batıl. Hak, kıyamete kadar Hak. Dün de, bu gün de yarın da. Hiç değişmeyecek. Çanakkale, Milli Birlik ve Kardeşliğin, Cesaret ve mücadelenin, Haysiyet ve Hamiyetin Şehadetle Perçinlenmiş Tarih Anıtıdır. Deniz Zaferi’mizin 108’inci yıl dönümünde; Çanakkale’den düşmanı geçirmeyen aziz şehitlerimizin ve kahraman neferlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Çanakkale’de ne kale ne silahtı düşmanı durduran, Türk’ün yüksek imanı ve kararlılığı karşısında cümle zalimler diz çöktü. Selam ve dua olsun Türk’ün başkumandanına ve onun Şanlı Ordusuna. Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’nci yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale’yi geçilmez kılan, Ya İstiklal Ya Ölüm diyen tüm kahramanlarımızı minnet ve rahmetle anıyoruz. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun, nur içinde yatsınlar inşallah!”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side