30 Mayıs 2024
11.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMHP’Lİ TERCAN: KONGRELERİN ARDINDAN SEÇİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERECEĞİZ

MHP’Lİ TERCAN: KONGRELERİN ARDINDAN SEÇİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERECEĞİZ

-

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, il ve ilçe kongrelerini tamamlamalarının ardından ‘2024’e Doğru İlçe İlçe Edirne’ temasıyla seçim çalışmalarına hız vereceklerini açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulundu. İl ve ilçe kongrelerini tamamladıktan sonra seçim çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini belirten Tercan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Gelecek yıl Mart ayında yapılacak Yerel Seçimler öncesinde; parti olarak İlçelerimizde başlattığımız kongre süreci, teşkilatlarımızın 54 yılı aşan tecrübeleri ışığında büyük bir olgunlukla sürmektedir. Hatırlayacağınız üzere, Sayın Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli; Yerel Seçimlerde öncelikle Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği 11 ilin Cumhur İttifakınca kazanılması hedefini ortaya koymuştur. Diğer taraftan MHP olarak; başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Yerel Seçimlerde kaybedilen illeri geri kazanıp daha birçok il ve ilçede de yeni belediye başkanlıkları elde etme hedefine emin adımlarla yürümekteyiz. 31 Mart 2024 Seçimlerine hazırlanırken, merkezî yönetimle yerel yönetimler arasında tam bir uyumun sağlanması için elimizden gelen her çabayı göstereceğiz. 

İlçeler ve İl Kongremiz tamamlandıktan sonra; MHP teşkilatları olarak ‘2024’e Doğru, İlçe İlçe Edirne’ temasıyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. ‘İstikrar ve Hizmet İçin, Uyumlu Yönetimle, Umutlu Geleceğe’ ulaşacağız. ‘Merkezden Yerele, İstikrarı Bozmadan Umuda Doğru’ yol alacağız.  Yine Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerine hızla ulaşmanın stratejik formülü, Merkezden Yerele Tek Yürek Olmuş Türkiye’nin gerçekleşmesine bağlıdır. Kongrelerde seçilecek, yeni görev alacak veya görevlerini sürdürecek arkadaşlarımız; liderimizin örse vurduğu yeri ve gösterdiği istikameti en iyi şekilde takip etmektedirler. Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile Genel Seçimlerde Cumhur İttifakı bağlamında elde edilen başarılı sonuçların, Yerel seçimlerde de Edirne İlimizde ve İlçelerde fazlasıyla alınacağı inancıyla siyasi faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. MHP; Yerel Seçimlere hazırlık aşamasında faaliyetlerini sürdürürken, Cumhur İttifakının bir tarafı olarak sergilediği ilkeli tavırdan taviz vermeyecektir. Cumhur İttifakının kararlı bir üyesi olarak MHP, tutarlı siyasetini Yerel Seçimlerde de devam ettirecektir. Bu çerçevede il ve ilçe kongrelerimiz; teşkilatlarımızı teşvik eden, çalışma tempomuzu arttıran, kazanma ve başarılı olma arzumuzu büyüten bir sinerjinin oluşmasına katkıda bulunmaktadır. MHP 54 yılı aşkın süredir, Türk milliyetçiliği davasının tartışmasız tek aksiyon merkezi ve yegâne temsilcisi mevkiindedir. Partimiz üstlendiği tarihî misyonu vukuf, ehliyet ve liyakatle sürdürerek bugünlere erişmiştir. Milletimiz de MHP’yi bir varlık sigortası, beka teminatı olarak görüp bağrına basmıştır. Yani MHP’nin varlığı, bir siyaset aritmetiğinden ibaret değildir. MHP’nin siyasetteki müessiriyeti, matematik hesapların çok ötesindedir. Milliyetçi Hareket; Türk siyasi hayatına özgül ağırlığıyla damgasını vurmuş mana, ruh ve iman ocağıdır. MHP sayesinde milliyetçilik ülküsü sadece siyaset platformunda kalıcı, güçlü ve müessir bir temsilci kazanmakla kalmamış; ona olan inanç ve güven, maşeri vicdana yerleşmiştir. Milliyetçilik ülküsü, artık modern çağı yakalayıp milletimizi ötesine taşıyan bir devlet geleneği hâline gelmiştir. MHP’nin verdiği kutlu mücadele sayesinde; bugün artık devletimizin en hayati kurumlarında milliyetçilik belirleyici, yönlendirici ve ayırt edici düsturdur. İç ve dış politikamızın ilham kaynağı ve dayanağı, milliyetçilik ülküsüdür. ‘21. Yüzyılda Lider Ülke Türkiye’ hedefinin lokomotifi de Türk milliyetçiliğidir. O bakımdan; Türk milliyetçiliği davasının siyaset sahnesindeki başaktörü olan MHP, gelecek yıl Mart ayında yapılacak Yerel Seçimlerde kendi kıvamınca sandığa renk, kendi sıkletince siyaset aritmetiğine şekil verecektir.”


Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side