1 Aralık 2023
16.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMHP’Lİ TERCAN: ZAFER CUMHUR İTTİFAKININ OLACAK

MHP’Lİ TERCAN: ZAFER CUMHUR İTTİFAKININ OLACAK

-

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP heyeti ile görüşme gerçekleştirmesine tepki gösteren Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, “14 Mayıs 2023’de gerçekleşecek seçimlerde zafer Cumhur İttifakının olacak.” dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP heyeti ile görüşmesine tepki gösterdi. Tercan konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Bugün siyasi tarihimizdeki pazarlıkların en çirkini, en kirlisi, en utanmazcası gerçekleşti. Zillet ittifakının Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu; PKK’nın siyasi kanadının ayağına gitti, eşiğine yüz sürüp cephane ve militan desteği istedi. Kılıçdaroğlu tarafından PKK’nın mazbatalı temsilcilerine verilen demokratik özerklik sözleri tekrarlandı. Teröre ve teröriste karşı duramayan, destekleyeni de destekleyen, bunu da gizlemeyen açıkça söyleyen kim olursa olsun saygı da duymam, insan yerine de koymam. Bunu da kimse beklemesin bizden. Mehmetçik Vatan için şehit olurken; her evden bir oy vererek meclise soktukları terör yandaşlarına şimdi bakanlık vermek derdindeler. Açık net söylüyoruz her evden bir oy veren de bugün bakanlık verilmesine vesile olacak olanda bu terör yandaşlarından farksızdır. HDP’nin asıl isteği; TSK’nın Suriye ve Irak’tan tekrar Türkiye içine çekilmesi. CHP, sınır ötesi tezkereye daha önce ‘Hayır’ demişti! Neden Tezkereye hayır dediler? Tezkereye hayır demekle güya askerimizi düşünüyoruz profili sergilemek istediler ancak devletimiz sağ olsun ki milli varlık ve güvenliğe aşırı duyarlılık gösterip gereğini yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar.

Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki; ‘Bu ülkeyi Demirtaş ile beraber inşa etmeliyiz.’ Bizde diyoruz ki; ‘Selahattin Demirtaş Teröristtir. Türkiye de hükümet değişse de bu Terörist içerde çürüyecektir. Umut bağladığı Masa da, kandildeki ağababaları da onu kurtaramayacak.’ Kafirden dost olmayacağını bileceksin! Toprak ne, bayrak nedir bileceksin! Ecdadını bileceksin! Ecdadını bileceksin ki kim kimdir anlayabilesin ve ayırt edebilesin. Sığınacak hale düşmekten, sığınacak yer aramaktan, Allah’a sığınırız. Allah bu Milletin ve bu Devletin düşmanlarına fırsat vermesin. Son söz: Zafer Cumhur İttifakının olacaktır. Çaresizlik yok, çünkü dua var. Endişe yok, çünkü tevekkül var. İmkansız yok, sabır var. Cumhur İttifakı’nın ve Ülkücü Camianın var olduğu yerde Türkiye Cumhuriyeti’ne kimse zarar veremez. Çünkü Allah var.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side