30 Kasım 2023
6.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMHP’Lİ TERCAN’DAN BOYKOT ÇAĞRISI: YEREL ESNAFA SAHİP ÇIKALIM

MHP’Lİ TERCAN’DAN BOYKOT ÇAĞRISI: YEREL ESNAFA SAHİP ÇIKALIM

-

Son dönemde yaşanan süpermarket polemiği hakkında açıklamalarda bulunan MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, “Milletimizi ve Edirne Halkımızı, yerel esnafımıza sahip çıkmaya çağırıyor; Milletimizi parayla terbiye etmeye kalkan bu kokuşmuş zihniyeti boykot etmeye davet ediyoruz.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, son dönemde yaşanan süpermarket polemiği hakkında yazılı basın açıklaması yaptı. Tercan tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye densizce cevap verme cüretinde bulunan süpermarket zinciri bir markanın icra kurulu üyesi Galip Aykaç, bilsin ki milletimiz kimin ne olduğunu ve ne yaptığını bilir. Vakti geldiğinde gereğini yapmasını da bilir. Haddinizi biliniz. Galip Aykaç; Millet seni de seni gibi keneleri de çok iyi biliyor… Genel Başkanımız temel gıda ürünlerine fahiş zam yapanların yakasından tutacağını söyledi. Yaran var ki gocundun!

Yıllardır halkın sırtına kene gibi yapıştıkları vatandaşın kanını emen asalaklar, bundan böyle MHP’yi karşılarında bulacaklar. Uzunca bir süredir petrol fiyatları düşüşte iken, enflasyonun ateşi düşme eğilimindeyken, döviz kuru yatay seyir izlerken; halkın ihtiyaç duyduğu temel gıda ürünlerine her hafta insafsızca zam yapan haramzadelerin, artık amansız hasmıyız. Fiyatlarla keyfî olarak oynayıp hayat pahalılığını körükleyen, akıllarınca halkı infiale ve kaosa sevk ederek iktidarı düşürme planları yapan, bitip tükenmek bilmeyen kazanma hırslarıyla fiyat terörü yaratan FETÖ yanlısı siyaset ve piyasa simsarlarına aman vermeyeceğiz. Piyasadaki olağan dışı fiyat artışlarının müsebbip ve müşevviki bazı süpermarketlerin ortak hareket ederek halkın ekmeğine uzattıkları haris ve tecavüzcü elleri kıracağız. Halkın hakkını, haram kâr istiflenmiş kursaklarından çıkaracağız. Kirli ellerini cebimizden çekmeyen, Kırk Haramiler misali her köşe başını tutan, FETÖ’vari çıkar ortaklığı oluşturarak bize tuzak kurmaya yeltenen bazı süpermarketlerin spekülatör sahipleriyle yöneticilerine karşı aziz milletimizi ve Edirne İlimizin güzel insanlarını uyanık olmaya davet ediyoruz.

Bu süpermarket zinciri; üreticilerin elindeki malı ucuza kapatıp, tüketiciye fahiş fiyata satarak bu yılın ilk dokuz ayında 4 milyar 800 milyon TL’yi cebe indirmiş. Hâlâ çıkmış ‘kârımız çok düşük’ diyorlar. Allah’tan korkmazlar! Kuldan utanmazlar… O süpermarket zincirine Devletimiz Kayyum atasın ve gereği neyse yapsın. Haksız kazanç elde eden, vatandaşımızın cebinde gözü olan, acımasızca fiyatları sürekli zamlandıran, halkımızı mağdur eden, Devletimizi toplum nazarında itibarsızlaştırmak için bizans oyunu oynayan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gitsin de, Hükümet düşsün de Ülke ne olursa olsun zihniyeti taşıyan hangi Süpermarket veya firma olursa olsun gereği yapılmalı, hak ettiği cezaya çarptırılmalı ve Kayyum atanmalı. Geçmişte de zaman zaman yerel esnafımıza sahip çıkma çağrıları yapmıştık. Bugün de Milletimizi ve Edirne Halkımızı, yerel esnafımıza sahip çıkmaya çağırıyor, Milletimizi para ile terbiye etmeye kalkan bu kokuşmuş zihniyeti boykot etmeye davet ediyoruz.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side