28 Haziran 2022
29.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMİNİK ÖĞRENCİLER MİS SABUNU YAPTI

MİNİK ÖĞRENCİLER MİS SABUNU YAPTI

-

Edirne Halk Eğitim Merkezi ile Melahat Çankaflı Anaokulu iş birliğinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında; minik öğrenciler Edirne’ye özgü mis sabununun yapımını öğrendi.

Edirne Halk Eğitim Merkezi ile Melahat Çankaflı Anaokulu iş birliğinde mis sabunu yapımı etkinliği düzenlendi. Edirne Vizyon 23 ve Edirne Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi kapsamında uygulanan etkinlikte; Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri tarafından minik öğrencilere mis sabunu yapımı öğretildi. Okul Müdürü Yasemin Taştan, öğrencilerin yaptığı sabunların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde düzenlenecek kermeste satışa sunulacağını ifade etti.

Okul Müdürü Yasemin Taştan, etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, “Okul aile birliğimizin katılımıyla, aile çalışmaları kapsamında çocuklarımızın aileleriyle birlikte bir ürün oluşturmalarını baz aldık. Bu etkinliğimizi Edirne Vizyon 23 ve Edirne Eğitimde Başarıyı Arttırma projesi kapsamında uyguladık. Halk Eğitim Merkezi ile birlikte yaptığımız etkinlikte amacımız 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe yönelik olarak girişimci kadınları desteklemek oldu. Çocuklarımızın yaptıkları meyve sabunlarını 8 Mart’ta okul bahçemizde düzenleyeceğimiz kermeste satışa sunacağız. Oradan elde edilen gelir okul için kullanılacak. Çocuklar aynı zamanda Şehrimiz Edirne ve diğer projeleri destekleyecek şekilde bu etkinliği yürütecekler. Çıkan ürünlerden bir tanesi de çocukların olacak. Toplamda 200 katılımcımız var.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi