25 Temmuz 2024
22.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMİNİKLERDEN BASKETBOL ŞOV

MİNİKLERDEN BASKETBOL ŞOV

-

Edirne Basketbol Akademi Spor Kulübü öncülüğünde Edirne Plevne İlkokulu’nda düzenlenen sınıflar arası basketbol turnuvasında, kıran kırana mücadeleler yaşandı.

Çocukların spora teşvik edilmesi amacıyla Edirne Basketbol Akademi Spor Kulübü öncülüğünde, Plevne İlkokulu’nda sınıflar arası basketbol turnuvası düzenlendi. Miniklerin müsabakaları kıran kırana geçerken; tribünde sınıf arkadaşlarını destekleyen öğrenciler de coşku dolu anlar yaşadı.

Organizasyon hakkında bilgiler veren Edirne Basketbol Akademi Spor Kulübü Başkanı Hasan Şimşek, öğrencilere basketbolu tanıtabilmek adına böyle bir turnuva düzenlendiklerini ifade etti.
Şimşek, “Basketbolun gelişimi için, basketbolu daha iyi tanıtabilmek için çok güzel bir turnuva gerçekleştiriyoruz. 3 gün sürecek, 3 günün sonunda şampiyonluk söz konusu olacak. Şampiyon olana, en iyi oyuncuya bir ödülümüz var. Bu doğrultuda turnuvayı tamamlayacağız, inşallah güzel bir turnuva bekliyoruz. Bu maçlar ilkokul öğrencileri, sınıflar arasında gerçekleşiyor. Bizim hazırladığımız spor okullarına gelen kardeşlerimiz, buralarda aldığı eğitim sonrasında bu tip turnuvalarda, okul takımlarında ya da sınıflar arası maçlarda arkadaşlarının önünde kendilerini gösterebilme imkanı buluyor. Bence onlar için çok iyi bir moral. İnşallah seneye de aynı şekilde devam edeceğiz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side