1 Haziran 2023
28.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMUHTARIN YOL SEVİNCİ: BU ASFALTA UÇAK KONAR

MUHTARIN YOL SEVİNCİ: BU ASFALTA UÇAK KONAR

-

Edirne’de Pazarkule Sınır Kapısı’nın modernizasyon çalışmaları devam ederken, gümrükten Mehmet Müezzinoğlu köprüsüne ulaşımı sağlayacak yolda da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Karaağaç Mahallesi Muhtarı Agah Korkan, yolun tamamlanmasıyla ulaşımla ilgili hiçbir sorun yaşanmayacağını söyleyerek, “Asfalta bakın buraya uçak konar. Mahalleme bu güzel hizmeti sunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Pazarkule sınır kapısında modernizasyon çalışmaları devam ediyor. Tamamlandığında

peron sayısı 3 giriş, 3 çıkış şeklinde olmak üzere 6’ya çıkacak ve kullanım alanı 22 bin metrekareye kadar genişleyecek.

Bu arada Pazarkule Sınır Kapısını Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsüne bağlayan yolda da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Yol bağlantı çalışmalarını yerinde inceleyen Karaağaç Mahallesi Muhtarı Agah Korkan, yolun tamamlanmasıyla gümrükten çıkan yerli ve yabancı turistlerin kısa sürede şehir merkezine ulaşacağını belirtti. Muhtar Korkan, yapılan çalışmanın Edirne için büyük bir hizmet olduğunu söyleyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Korkan, “Pazarkule gümrük sahasının yapımı son hızıyla devam ediyor. Büyük bir hayranlıkla izledim. Burada emeği geçen başta Valimiz olmak üzere bakanlara tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Bu yol bittikten sonra Karaağaç’ın ekonomisi, yol güzergahında olacak tesisler hep bunlar insanlara ekmek verecek. Bakın turlar geliyor Karağaç’a. Alt tarafta derin yolda gecekondular vardı. Onlara da bir şekilde çözüm üretmeleri gerektiğine inanıyorum. Ben şunu söylüyorum, mahalleme otoban getirdik otoban. Şu güzelliğe bakın, Edirne’de belki de eşsiz bir otoban yolu Pazarkule gümrük kapısı. Yunanlılar geldiğinde kapının güzel olduğunu söylüyor. Eskiden bir geliş bir gidiş vardı. Şimdi 3 giriş üç çıkış olacak. Pazarkule’ye gelen vatandaş ihtiyacı olan her şeyi bulabilecek. Ben burada devletimize gerçekten teşekkür ediyorum. Büyük bir hizmet, büyük bir nimet. Asfalta bakın buraya uçak konar. Mahalleme bu güzel hizmeti sunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi