5 Aralık 2022
8.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMUSTAFA SARIGÜL, GÖLGE MİLLİ EĞİTİM BAKANI’NI AÇIKLADI

MUSTAFA SARIGÜL, GÖLGE MİLLİ EĞİTİM BAKANI’NI AÇIKLADI

-

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, gölge Mille Eğitim Bakanı’nı Edirne’de açıkladı. Muhalefet partilerine göndermede bulunan Sarıgül, “Diğer muhalefet partileri ülkeyi nasıl, kiminle yöneteceklerini açıklamaktan çekinirken, biz sırayla gölge bakanlarımızı açıklamaya devam ediyoruz” dedi.

Daha önce gölge Hazine ve Maliye Bakanı ve gölge Esnaf Bakanını açıklayan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Edirne’de düzenlediği basın toplantısında gölge Milli Eğitim bakanını açıkladı. Genel Başkan Yardımcıları ve partililerin katılımıyla Edirne’de bir otelde basın mensuplarıyla bir araya gelen Sarıgül, toplantıya kendisinin de bir eğitimci olması nedeniyle beyaz önlükle katıldı.

Açıklamalarında muhalefet partilerine göndermede bulunan Sarıgül, “muhalefet partileri ülkeyi nasıl kiminle yöneteceklerini açıklamaktan çekinirken, biz sırayla gölge bakanlarımızı açıklamaya devam ediyoruz” dedi.

Sarıgül, “Bizden önce kurulan hiçbir muhalefet partisinin cesaret edemediği gölge bakan uygulamasını başlatan parti TDP’dir. Daha önce Hazine ve maliye Gölge Bakanı Dr. Aziz Murat Hatipağaoğlu’nu kamuoyuna tanıştırdım. Esnaf gölge Bakanı Erol Erol Korkut’u açıkladık. Önümüzdeki günlerde Engelliler Bakanını kamuoyu ile buluşturacağız Bugün 24 Kasım öğretmenler günü. Yapılacak ilk seçimlerde bugün gölge bakanımızın seçimlerde gölgesini kaldıracağız ve gerçek bakanımız olacak. Gölge bakan uygulamasını başlatan parti olduk ve tarihe geçtik. Ne mutlu bize. Farkımızı ortaya koyduk, diğer partilere fark attık. Diğer muhalefet partileri ülkeyi nasıl kiminle yöneteceklerini açıklamaktan çekinirken, biz sırayla gölge bakanlarımızı açıklamaya devam ediyoruz.

Gölge bakanlarımızı açıklayarak ortaya bir iddia koyduk, biz bu işi sizden daha iyi yaparız dedik. Bugün de gölge milli eğitim bakanını açıklayarak ortaya bir alternatif koyuyoruz. Yapamayan gitsin, yapanlar gelsin diyoruz. Yapamayan gidecek olan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’dir. Daha iyisini yapmak için yerine gelecek olan bakanımız da Şefika Keskin’dir” dedi.

Gölge Milli Eğitim Bakanı olarak açıklanan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şefika Keskin, 35 yıllık öğretmen olduğunu belirterek, hedefinin öncelikle eğitimdeki sorunları çözmek olduğunu söyledi.

Keskin, “sınavsız bir eğitim sistemi kuruyoruz. Mesleğin olacak geleceğin olacak diyoruz ve mesleki eğitime yönlendirebilmek için çocuklarımızı, meslek okullarına ağırlık veriyoruz. Mutlaka her mesleğin kendi okulunu kuracağız ve kurduğumuz okullarda güzel sanatlar ve spor eğitimi olacak. Ailesine verimli, topluma huzur saçan ev ekonomik olarak da mesleğini kazandıktan sonra üreten, ürettiklerini paylaşan, sevgi, saygı dolu, mutlu, huzurlu çocuklar ve gençler artık Türkiye Değişik Partisi ile gerçekleşecek ve diplomalı işsizler ordusu ortadan kalkacak” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi