27 Haziran 2022
16 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNENEFES KESEN MÜCADELEDE KAZANAN ÇIKMADI

NEFES KESEN MÜCADELEDE KAZANAN ÇIKMADI

-

Avrupa Konferans 2. Ligi Güney Grup’ta mücadele eden 15’li Ragbi Büyük Erkek Milli Takımı, Bosna Hersek ile 19-19 berabere kaldı.

Avrupa Konferans 2. Ligi Güney Grup’ta mücadele eden 15’li Ragbi Büyük Erkek Milli Takımı, Edirne 25 Kasım Stadyumu’nda Bosna Hersek Milli Takımı’yla karşı karşıya geldi. Nefes kesen mücadele 19–19 eşitlikle bitti.

Sporseverler ve Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık maçı tribünden izledi.

Maç sonunda açıklamalarda bulunan Ragbi Milli Takımı Teknik Direktörü Cherokee Sylvain Ngue, bir alt lig olan Gelişim Ligi’ne düştüklerini ancak orada da en iyi mücadeleyi vermek için çalışacaklarını ifade etti.
Zayıf yönlerini bildiklerini belirten Ngue, “Öncelikle Edirne halkına teşekkür ediyorum. Buraya geldikleri için. En iyi oyunumuzu oyamaya çalıştık. Yeni oyuncularımız savaştı. Ama bugün için yeterli değildi. Maalesef maçı kaybettik, iyi oynadık ama maalesef maçı kazanamadık. Bunun için çok üzgünüz fakat bu bir oyun. Zayıf yönlerimizi biliyoruz. Eve gideceğiz ve güçlenerek geri geleceğiz. Takımın teknik sorumluluklarını üstleniyorum. Bundan sonra Gelişim Ligi’nde mücadelemizi vereceğiz” dedi.

Ragbi Milli Takım Kaptanı Yasin Bakar Edirne halkının ragbiyi bildiğini belirterek, maçı izlemeye gelen izleyicilere teşekkür etti.

Ragbi Federasyonu Başkan Vekili Bülent Güler, ufak hatalar nedeniyle maçın berabere bittiğini belirtti.
Güler, “Gerçekten çok güzel ağırlandık. Bu faaliyette bizi yalnız bırakmadıkları için emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Ufak hatalar nedeniyle maç berabere bitti. Tüm oyuncuları ve teknik heyeti tebrik ederim. Bundan sonraki süreçte de bu çıkış olarak ta düşündüğümüz oyunumuzu da devam ettireceğiz. Karşı rakibi de kutluyorum. En önemlisi sakatlık olmadı. Artık bundan sonraki sürçte daha çok çalışıp hedefimize koşacağız” şeklinde konuştu.

İngiltere’den ragbi maçını izlemeye gelen Okan Gülşen, ragbinin Türkiye’ye çok yararı olacağını vurguladı.
Gülşen, “Türkiye’de ragbinin gelişmesi hepimiz için çok iyi olacak. Güreş ile futbolu birleştiren spor dalı. Yabancı ülkelerde özellikle Avrupa da bu çok yaygın. İngiltere’de birçok takım bu spor dalıyla savaşıyorlar, yarışıyorlar. Bu spor dalının gelişmesi Türkiye’de çok yararlı olacak.” ifadelerini kullandı.

Ragbi Milli Takımı’nda mücadele eden oğlunu tribünden izleyen Funda Gülşen, stadı dolduran Edirneli vatandaşlara teşekkür etti.
Gülşen, “Oğlumu desteklemek için geldik. Edirneli vatandaşlara teşekkür ederiz. Mutluyuz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi