22 Mayıs 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNENEHRE DÜŞEN KİŞİ BOT YARDIMIYLA KURTARILDI

NEHRE DÜŞEN KİŞİ BOT YARDIMIYLA KURTARILDI

-

Tunca Köprüsü’nde yürüdüğü sırada dengesini kaybederek nehre düşen kişi; olay yerine gelen AFAD, İtfaiye, UMKE, polis ve sağlık ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çalışması sonucu bot yardımıyla kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre; dün akşam saatlerinde Tunca Köprüsü üzerinde yürüyen 1 kişi, nehre eğilerek baktığı esnada dengesini kaybederek suya düştü. Köprüden araçla geçen vatandaşlar, şahsın nehre düştüğünü görünce durumu 112 acil çağrı merkezine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine İtfaiye, UMKE, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Köprüden ip sarkıtarak nehirde kuraklık nedeniyle oluşan adacığa inen ekipler, yaralı şahsı su üzerinde çalılıklara takılmış halde buldu. Daha sonra olay yerine gelen AFAD ekipleri Tunca Nehrine bot bırakarak yaralanan şahsı sedye yardımıyla kurtardı.

Olayın görgü tanığı Emirhan Akdal, şahsın, köprü üzerindeki duvarın dibinden aşağı düştüğünü belirtti.

Emirhan Akdal; “İtfaiye ve ambulans geldi. Şimdi itfaiyeciler aşağı indi ve şahsı çıkarmaya çalışıyorlar. Şuan yaşıyor. Ekipler onu alıp çıkaracaklar sağ salim. Suda çok akıntıya kapıldı. İtfaiyeciler kendisini buldu şuan çıkarıyorlar. Dengesini kaybetti gibi geldi ama bende nedenini tam olarak bilmiyorum. Yaslanıyordu duvara zaten. Ambulans itfaiye geldi. Şuan itfaiyeciler aşağıda sedye yardımıyla çıkartacaklar sağ salim inşallah” dedi.

Kimliği henüz belirlenemeyen kişi, ilk müdahalenin ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side