20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÖDÜL TÖRENİ, SERGİ VE KOLOKYUM İPTAL EDİLDİ

ÖDÜL TÖRENİ, SERGİ VE KOLOKYUM İPTAL EDİLDİ

-

“25 Kasım 1922-2022 Edirne’nin Kurtuluşunun 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması” kapsamında 27 Haziran 2022 tarihindeki “Ödül Töreni, Sergi ve Kolokyum” ödüle layık görülen eserlerin Yarışma Şartnamesindeki koşullardan bazılarını yerine getirmediği ve bu nedenle öngörülen ödül ve mansiyonun yasal olarak verilemeyeceğinden dolayı iptal edildi.

Edirne Belediyesi, “25 Kasım 1922-2022 Edirne’nin Kurtuluşunun 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması” Jüri Değerlendirme Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklama ile 27 Haziran 2022 tarihindeki Ödül Töreni, Sergi ve Kolokyumun gerçekleştirilmeyeceğini duyurdu.

Edirne Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi;

Belediyemizce düzenlenen “25 Kasım 1922-2022 Edirne’nin Kurtuluşunun 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması” Jüri Değerlendirme Toplantıları 22-23 Haziran 2022 tarihlerinde Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen toplantılarda Asli Jüri Üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda;

Başvuran eser sayılarının az olması ve başvurulardaki eserlerin bazılarının söz konusu anıt ve anma alanının jüri değerlendirme kriterlerine uygun olmamasına karşın, jüri üyelerince; tüm koşullar göz önünde bulundurarak ve bazı eserlerde değişiklikler önerisinde bulunmak koşulu ile “2” rumuz kodlu projeye mansiyon, “6” rumuz kodlu projeye de birincilik ödülü verilmesine oyçokluğu ile karar vermiştir.

Ancak ödüle layık görülen bu iki esere ait “Kimlik Zarfları” açıldığında Yarışma Şartnamesindeki koşullardan bazılarını yerine getirmedikleri saptanmıştır.

Yarışma Şartnamesi’nin 5. Maddesi “h” bendinde belirtildiği üzere “Kimlik Zarfı içinde yer alması istenen tüm belgeler eksiksiz olmalıdır.” koşulunu yerine getirmediklerinden verilmesi öngörülen ödül ve mansiyonun yasal olarak verilemeyeceğine jüri tarafından oybirliği ile karar verilmiştir.

Bu nedenle, daha önceden duyurusu yapılan 27 Haziran 2022 tarihindeki “Ödül Töreni, Sergi ve Kolokyum” gerçekleştirilemeyecektir.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side