3 Aralık 2022
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÖDÜLLÜ OYUN YAKLAŞIK BİN ÖĞRENCİ İLE BULUŞTU

ÖDÜLLÜ OYUN YAKLAŞIK BİN ÖĞRENCİ İLE BULUŞTU

-

Hollanda-Türk ortak yapımı olan ve Hollanda’nın en prestijli ödüllerinden biri olan VSCD Genç Tiyatro Jüri Ödüllü Bully Bully isimli çocuk oyunu, Atatürk Kültür Merkezi’nde yaklaşık bin öğrenci ile buluştu. Öğrenciler, oyunu keyifle izlerken, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde ve Atta Festival ekibine katkılarından dolayı teşekkür etti.


Hollanda-Türk ortak yapımı olan ve Hollanda’nın en prestijli ödüllerinden biri olan VSCD Genç Tiyatro Jüri Ödüllü Bully Bully isimli çocuk oyunu, Atatürk Kültür Merkezi’nde iki seans halinde gösterime sunuldu. Oyun öncesinde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde ile Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda bir araya gelerek, ileriki günlerde yapacakları işbirlikleri konusunda fikir alışverişinde bulundu. Özellikle tarım ve belediyelerin çalışmaları konusunda geliştirebilecekleri projeler hakkında konuşan ikili, bu konuda ilgili grupları bir araya getirme konusunda fikir birliğine vardı. Gürkan, daha sonra konuğuna Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nı gezdirdi.

Oyunu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde’nin yanı sıra bine yakın öğrenci izledi. Oyunun sonunda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, oyunculara çiçek takdim ederek, Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde ve Atta Festival ekibine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi