25 Temmuz 2024
20.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÖĞRENCİLER SIFIR ATIK EĞİTİMİ ALDI

ÖĞRENCİLER SIFIR ATIK EĞİTİMİ ALDI

-

Edirne Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından 1.Murat Anadolu Lisesi öğrencilerine İklim Değişikliği, Atıkları Geri Kazanalım ve Sıfır Atık Bilgilendirme eğitimi verildi.

Edirne Belediyesi, kadın, çocuk ve gençlere yönelik verdiği eğitimlere devam ediyor. Son olarak, Edirne Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’de görev yapan eğitmenler tarafından, 1.Murat Anadolu Lisesi öğrencilerine İklim Değişikliği, Atıkları Geri Kazanalım ve Sıfır Atık Bilgilendirme eğitimi verildi. Eğitime katılan öğrenciler israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerini gözden geçirerek, atık oluşumunun engellenmesi konusunda bilgilendi.
Eğitimde konuyla ilgili sunumlar yapılırken, eğitim sonunda öğrenciler eğitmenlerin yaptığı deneyler sayesinde, öğrenimlerini pekiştirdi.

Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında bitkisel atık yağların, elektronik atıkların, ambalaj, plastik, cam atıkların ve atık pillerin kaynağında ayrı ayrı toplanması, iklim değişikliğini günlük hayatımızda bazı alışkanlıkları değiştirerek iklim değişikliğinin önlenmesi gibi konulara değinildiği eğitimde, gençlerde çevre bilincinin oluşturulması hedeflendi.

Eğitimin sonunda okula; ambalaj atığı kutusu, kâğıt/karton, elektronik atık ve atık pil kutuları bırakılarak, öğrencilerin geri dönüşüme katkı yapmaları istendi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side