21 Temmuz 2024
32.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ, ‘MAHZEN-44’ OPERASYONU İLE ÇÖKERTİLDİ

ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ, ‘MAHZEN-44’ OPERASYONU İLE ÇÖKERTİLDİ

-

Edirne merkezli 3 ilde düzenlenen ‘Mahzen-44’ operasyonlarında M.S.’nin liderliğini yaptığı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlar kapsamında 15 şüpheli yakalanırken; çok sayıda silah ve sahte pasaport ele geçirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; Edirne İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucu Edirne merkezli İstanbul ve Batman’da elebaşılığını M.S.’nin yaptığı organize suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi.

‘Kasten adam öldürmeye teşebbüs, yağma, kundaklama, araç kurşunlama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarını işledikleri belirlenen suç örgütü üyesi 15 şüpheli, operasyonlarda gözaltına alınırken; 9 adet sahte pasaport ve çok sayıda silah ele geçirildi. Operasyon hakkında açıklamalarda bulunan İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim etmeye kararlıyız. Operasyonları koordine eden Edirne Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş eğdirmesin. Milletimizin duası sizinle.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side