28 Mayıs 2023
15.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞOTOGARDA NELER OLUYOR?

OTOGARDA NELER OLUYOR?

-

Altunhan Yolcu Taşımacılığı Şirketi Genel Müdürü İvanevo Angelelova, dün akşam saatlerinde bir firma tarafından kendilerine ait yazıhanenin gasp edilmeye çalışıldığını iddia etti. Ellerinde yazıhanenin kendilerine ait olduğuna dair mahkeme kararı olduğunu belirten Angelelova, “Buna rağmen yazıhanemiz 4’üncü kez gasp edilmeye çalışıldı. Yetkililer bir an önce bu soruna bir çözüm bulmalı.” dedi. Herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması adına özel harekat ve çevik kuvvet ekiplerinin de otogarda nöbet tuttuğu gözlemlendi.

Edirne Şehirlerarası Otogarının işletmecisi Mustafa Altunhan’a ait bir yazıhanenin dün akşam saatlerinde gasp edilmeye çalışıldığı iddia edildi. Taşımacılık yapan bir şirkete bağlı 30 kişinin otogardaki yazıhaneyi gasp etmeye çalıştığını öne süren Altunhan Yolcu Taşımacılığı Şirketi Genel Müdürü İvanevo Angelelova, yetkililerin söz konusu duruma bir an önce çözüm bulması gerektiğini ifade etti.

Altunhan Yolcu Taşımacılığı Şirketi Genel Müdürü İvanevo Angelelova, yaşananları şu şekilde aktardı:
“Dün akşam otogarda bulunan yazıhanemiz 4’üncü kez gasp edilmeye çalışıldı. 30 kişi çok hızlı bir şekilde gelerek bankoyu taşıyıp, tabela getirip kurdular ve yazıhanenin kendilerine ait olduğunu söylediler. Bankoyu koydukları yerden bizim yukarıda bulunan muhasebe bölümümüze giriş yapılıyor. bizim burada giriş yolumuz var. Bu durumun üzerine ben hemen otogara geldim; yukarıya çıkmak istedim ama girmemize izin vermediler. Banko ile arkadaki yolu da kapadılar ve bana çok kötü bir tuzak kurdular. Ben bankoyu çektiğim zaman onlar hemen polis çağırdı ve beni hırsız gibi gösterdiler. Olay yeri inceleme ekibi geldi parmak izleri aldılar; ben de şaşkınlıkla baktım. Sonuçta bizim yazıhane burada, yıllardır burada çalışıyoruz. Normalde her yerde bizim parmak izimiz var. Çok kötü tuzak kurdular bana, ben böyle bir şey beklemiyordum. Bu insanlar 4’üncü sefer gasp etmeye çalışıyor bizim yazıhaneyi. Bu firmanın Edirne Otogarında yazıhanesinin bulunmadığı konusunda Ulaştırma Bakanlığından da yazımız var. Bu firma bize 2 defa dava açtı. Mahkeme de onların taleplerini reddediyor. Buna rağmen onlar yine geliyor sanki kendi evleri gibi giriyorlar. Bu duruma biz de şaşırdık. Kimse de bir şey yapmıyor. Akşam 4’e kadar ben burada yalnızdım; onlardan 20 kişi vardı. Bana hiç kimse destek olmadı; biz artık çözüm bulsunlar istiyoruz. Bu insanlar artık buraya girmesinler. Dün akşamki olaydan sonra da gidip hemen şikayetçi oldum. Şu an bekliyoruz ve bir karar alınmasını istiyoruz.” dedi.

Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına otogarda özel harekat ve çevik kuvvet polislerinin de nöbet tuttuğu gözlemlendi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi