23 Şubat 2024
8.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEPAZARKULE SINIR KAPISI’NDA GURBETÇİLERİN DÖNÜŞ ÇİLESİ

PAZARKULE SINIR KAPISI’NDA GURBETÇİLERİN DÖNÜŞ ÇİLESİ

-

Türkiye’de yıllık izinlerini geçiren gurbetçiler, yaşadıkları Avrupa ülkelerine dönüş yolculuğunda Pazarkule Sınır Kapısı’nda yaklaşık 3 kilometrelik araç kuyruğu oluşturdu.

Yaz tatillerini ve yıllık izinlerini Anavatan Türkiye’de sevdikleriyle birlikte geçiren gurbetçiler, tatillerinin sona ermesinin ardından yaşadıkları Avrupa ülkelerine dönmeye devam ediyor.

Edirne’den Avrupa’ya açılan Pazarkule, Kapıkule, Hamzabeyli ve İpsala Sınır Kapılarında araç yoğunluğu yaşanıyor. Yunanistan’a açılan Pazarkule Sınır Kapısı’nda yaklaşık 3 kilometre araç kuyruğu oluşturan gurbetçiler, sınır kapılarındaki bekleme süreleri nedeniyle oldukça zorlandıklarını ifade ettiler.

Yozgat’ta tatilini geçirdikten sonra Fransa’nın Paris şehrine dönüş yapan gurbetçi vatandaşlardan Mehmet Durmaz, “Kapıkule aşırı yoğun olduğundan dolayı Pazarkule istikametine geldik. Şuan burada da yoğunluk var. Aşağı yukarı şuan önümüzde 2 kilometre daha kuyruk vardır” dedi.

Kırşehir’de yıllık izninin geçiren Murat Kök, Almanya’nın Mosbach kentine gitmek için dönüş yolunda olduğunu ifade ederek, “Her sene memleketimize sevinçle geliyoruz. Gelirken bir çile, dönerken ayrı bir çile çekiyoruz” ifadelerini kullandı.

Memleketi Konya’da akrabalarıyla yaz tatilini geçiren Saadettin Özparlak ise Fransa’ya Yunanistan üzerinden gitmek için Pazarkule Sınır Kapısı’nı tercih ettiğini belirtti.
Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side