21 Mart 2023
16 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEPEKCANLI: CUMHURBAŞKANINI BELİRLEMEK SADECE AK PARTİLİLERİN ELİNDE DEĞİL

PEKCANLI: CUMHURBAŞKANINI BELİRLEMEK SADECE AK PARTİLİLERİN ELİNDE DEĞİL

-

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı olarak davet edilmesinin Ak Partilileri ayağa kaldırdığını söyleyerek, “13. Cumhurbaşkanı’nı belirlemek sadece AK Partililerin elinde olan bir şey mi” dedi. CHP’nin Edirne’de oylarının düştüğü yönündeki iddialara ise Pekcanlı, “CHP’nin Edirne’de oylarının yüzde 18’e düştüğüne AK Partililer bile inanmaz” dedi. Pekcanlı ayrıca, genel başkanın Edirne ziyareti öncesi ETSO Başkanının kendisini ziyaret için kabul etmemesine büyük tepki gösterdi.

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun önceki gün Edirne’de yaptığı grup toplantısının ardından, yapılan eleştirilere tepki gösterdi. Sosyal medyada Kılıçdaroğlu’un Edirne ziyaretinin il merkezinde oyların düşüşe geçmesinden dolayı gerçekleştiği yönündeki iddialara tepki gösteren Pekcanlı, ziyaretin Atatürk Kültür Merkezi’nin ertelenen açılışı dolayısıyla gerçekleştiğini, oy düşüşü iddialarını ise boş söylem olarak değerlendiklerini kaydetti.

Pekcanlı, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin Edirne’de oylarının yüzde 18 düştüğünü AKP’liler bile inanmaz. Ya bırakın Cumhuriyet Halk Partilileri, AKP’liler bile inanmaz. Tam tersini söyleyeyim, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaptırdığı bütün anketlerde şu an Türkiye çatıda yaptırdığı bütün anketlerde yani çoğunda Cumhuriyet Halk Partisi’nin en çok oy aldığı illerin başında Edirne geliyor.

Çok saçma söylem bunlar. Genel başkanımız Edirne’ye geldi. Gayet de keyifli bir programda noktaladık iki gün Edirne’de kaldı. Bizler de çok mutlu ettik.. Çok keyifli bir şekilde Edirne’den ayrıldı. O yüzde 18, oyumuzun düştüğünü söyleyenler de herhalde en son artık final anında Saraçlar Caddesi’ndeki görüntüyü görmeyenlerdir diyorum. Başka da bir şey söyleyemeyeceğim” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Edirne’de kürsüye 13.Cumhurbaşkanı olarak davet edilmesinin Ak partilileri kızdırdığını söyleyen Pekcanlı, “13. Cumhurbaşkanı’nı belirlemek sadece AK Partililerin elinde olan bir şey mi” dedi.

Pekcanlı, “Recep Gürkan belediye başkanıdır ama siyasi bir yani Recep Gürkan siyasi bir kişiliktir. Beklentileri arasında da kendi partisinin genel başkanı cumhurbaşkanını görmek kadar doğal olan bir şey yoktur. Bence fazla büyütüldü. Yani Recep Gürkan’ın böyle bir beklentisinin olması fazla büyütüldü. Normal olan bir şey. Benim de gönlümden geçen 13. Cumhurbaşkanı’nın Kemal Kılıçdaroğlu olması ki, Recep Gürkan bunu söylerken davet ederken söyledi. AK Partili seçilmişleri ayağa kalktı. Vay efendim siz böyle seçimi cumhurbaşkanını nasıl böyle söylersiniz diye. Arkadaşlar seçilmiş olan Cumhurbaşkanı 12. Cumhurbaşkanı 13. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olacağına kim garanti ediyor. Bizim gönlümüzde Kılıçdaroğlu geçiyor. Sayın vekili Sayın İl Başkanı gönlünden de kendi genel başkanları geçer. 13. Cumhurbaşkanı’nı belirlemek sadece AK Parti’lilerin elinde olan bir şey mi, göreceğiz yakın zamanda” dedi.

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Kılıçdaroğlu’nun Edirne ziyareti öncesinde STK’ları ziyaret ettiklerini, ancak ETSO Başkanının kendisini kabul etmemesine sert tepki gösterdi.

Pekcanlı, “Bu çalışmalar esnasında milletvekilimiz Okan Gaytancıoğlu ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt’u telefonla aradı. Bu şekilde milletvekilleriyle beraber kendisini davet etmek için randevu istedi. ETSO Başkanı da il başkanı hariç sizler buyurun gelin dedi. Sanki ETSO Başkanı’nın babasını Çiftliği Edirne Ticaret Sanayi Odası. Böyle bir talebi, böyle bir cevap zaten Recep Zıpkınkurt’a yakışır Edirne’de. Ki ben bir kurumu siyasi partinin başında olan bir kişiyim. Ne kendisini Fevzi Pekcanlı olarak ziyaret etme gibi bir niyetim var. Ne de kendisinin Recep Zıpkın Kurt gibi bizi daveti kabul edip etmeme gibi bir durumu var.

Sayın Zıpkınkurt’un bu yaptığı sadece Edirne’ye zarar veriyor. Kendisi de oradaki duruşu zaten herkes nasıl seçim kazandığını anlatmaya gerek yok. Bu tavır sadece Edirne’de ona yakışır kendisine yakışanı yapmıştır. Ben ana muhalefet partisinin il başkanıyım, ana muhalefet liderinin Edirne’ye gelişi için davet etmeyle ilgili randevu talebine böyle cevap veriyorsa sadece Edirne kaybeder. Bu gibi yöneticilerden artık Edirne’nin arınması lazım. Temizlenmesi lazım. İnşallah daha aklıselim yöneticiler gelir diyorum” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi