3 Haziran 2023
15 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEPEKCANLI: HEKİMLERE SAHİP ÇIKMAMAK NANKÖRLÜKTÜR

PEKCANLI: HEKİMLERE SAHİP ÇIKMAMAK NANKÖRLÜKTÜR

-

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı buruk kutladığını söyleyerek, “Türkiye’yi yönetenler ‘istiyorlarsa çekip gitsinler’ dedikten sonra sağlık sektöründe başta hekimlerimiz olmak üzere onlara sahip çıkmamak biraz da nankörlük” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 14 Mart Tıp Bayramını hekimlerin ve sağlık çalışanlarının buruk kutladığını söyledi. Son günlerde hekimlerle ilgili yapılan açıklamaların üzücü olduğunu kaydeden Pekcanlı, “Siz bu insanların gelir anlamında sosyal yaşam anlamında hak edişlerini arttırmadığınız sürece, bu insanlara en kolay şey ‘çekin gidin’ demek” diyerek, iktidarın hekimlere sahip çıkamadığını ifade etti.

Pekcanlı, “Türkiye’yi yönetenler istiyorlarsa ‘Çekip gitsinler’ dedikten sonra sağlık sektöründe başta hekimlerimiz olmak üzere onlara sahip çıkmamak biraz da nankörlük. Geçtiğimiz yıl kovidin pik yaptığı dönemlerde bu Türk toplumu bakanlığında desteği ile beraber biz balkonlara çıkıp alkış yaptık. Sağlıkçıların hepsine destek anlamında. Hekimlerimizle ilgili bu açıklama gerçekten çok üzücü. Kovid bitmiş değil ama işleri bitti. Biz de bu açıklamayı yaparız. Ben tam aksine sağlık sektöründeki hekimlerimizin ve çalışanların bu sıkıntılarının araştırılıp giderilmesi ile alakalı, sağlık sektörü yaptığınız sadece şehir hastanelerinden ibaret değil. Koca koca binalar, birçok yerde duyuyoruz, içinde doktor yok. Edirne’nin en büyük ilçelerinde de bu sıkıntılar var. Keşan’da da var, İpsala’da da var, Enez’de de var. Edirne merkez diğer ilçelere göre daha iyi ama zaten ilimizde doktor yok. Siz bu insanların gelir anlamında sosyal yaşam anlamında hak edişlerini arttırmadığını sürece bu insanlara en kolay şey ‘çekin, gidin’ demek. Demek ki, siz hekiminize bile sahip çıkamayan yapısınız. Bu işe emek veren herkesin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum. Millet İttifakının iktidarında biz onların kıymetini biz daha çok bileceğiz. Onlarda bunun farkında zaten” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi