20 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEPLAKETLERİNİ VALİ KIRBIYIK’TAN ALDILAR

PLAKETLERİNİ VALİ KIRBIYIK’TAN ALDILAR

-

6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk gününde bölgeye giderek arama kurtarma çalışmalarına katılan MEB-AKUB ekibine, Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık tarafından plaket verildi.

6 Şubat’ta yaşanan ve ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk gününde bölgeye giderek arama kurtarma çalışmalarına katılan 26 kişilik MEB-AKUB ekibine Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık tarafından başarı plaketi verildi.

Törende konuşan Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, “Yaşanan depremler sonrasında oluşan o akut dönemin mümkün olan en kısa sürede atlatılması, yaraların hızla sarılması noktasında hem devletimiz hem de milletimiz büyüklüğünü göstermiştir. Gerek gönderdiği yardımlarla destek olanlara gerekse gönüllülük esasıyla kalacak yerini, beslenmesini, dertlerini problemlerini düşünmeden bölgeye koşan ve 24 saat kesintisiz çalışan birçok gönüllüye, kamu görevlisine, personele şahitlik ettik. Allah hepsinden razı olsun. Bu süreçte; birçok kurumumuzun tahmin ettiğimizden çok daha büyük bir kurumsal kapasiteye sahip olduklarını ve deprem bölgesinde inanılmaz özveriyle gece gündüz demeden çalıştıklarını gördük. Millî Eğitim Bakanlığı ekiplerimiz de hakikaten çok zor noktalarda çalışarak, gayretlerini ortaya koydular. Deprem felaketinin etkisinin en üst düzeyde hissedildiği ilk dönemlerde bile vakit kaybetmeksizin çadır kentlerde derslikler oluşturuldu, kurslar düzenlenmeye başlandı. Çocuklarımızın sınavlara tekrar hazırlanma sürecine kesintiye uğramadan devam etmeleri sağlandı.  Artık önümüzdeki yıllar için hep bir olup, kenetleneceğimiz bir dönemi yaşıyoruz. Bu yaşanan depremler bizlere büyük bir sorumluluk yüklemiştir. Yaralarımızı sarmak için çok çalışacağız. Çok üreteceğiz. Bu ülke için, bu millet için hepimizin; daha önceden bir üretiyorsak şimdi iki üretmemiz gerekiyor. Bir olacağız ve çok daha fazla çalışıp bu güzel ülke için çok daha fazla katma değer üreteceğiz. Sözümün başında belirttiğim gibi afet öncesi hazırlık dönemi çok önemli diye düşünüyorum. Bu noktada sizler örnek oldunuz. Milli Eğitim Müdürlüğümüzde görevli arkadaşlarımızın AFAD ile birlikte, gönüllülük esasına göre yaptıkları bu çalışmanın ne kadar önemli olduğunu göstermiş oldunuz. Sizleri tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side