17 Haziran 2024
27.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNERAMAZAN PİDESİNİN FİYATI BELLİ OLDU

RAMAZAN PİDESİNİN FİYATI BELLİ OLDU

-

Edirne’de Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu. Geçtiğimiz yıl 12 TL olan 350 gram pidenin fiyatı, bu yıl 20 TL olarak belirlendi.

Ramazan ayına sayılı günler kala, iftar sofralarının vazgeçilmezi olan pidenin fiyatı da belli oldu. Geçtiğimiz yıl 12 TL olan pidenin bu yıl 20 TL olması için fırıncılardan kendilerine talep geldiğini belirten Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, tarifeyi önümüzdeki günlerde onaylayacaklarını ve Edirne’de bu yıl 350 gram pidenin 20 TL’den satışa sunulacağını açıkladı.

Cingöz, “Geçen ay gerçekleştirdiğimiz toplantıda fırıncılardan talep geldi. Türkiye’de o zaman pide fiyatları hayata geçmediği için bekletelim, fiyatlar ortalama ne kadar olacak bir görelim ona göre düzenleriz dedik. Fırıncılarımızın talebi 350 gram pidenin 20 TL olmasıydı. Bugün Türkiye genelindeki fiyatlara baktığımızda bunun gayet makul bir teklif olduğun gördük. Bu fiyatı vereceğiz. 350 gram pide için 20 TL fiyatlandırma yapacağız. Önümüzdeki hafta yönetim kurulu toplantısı yapmayı planlıyoruz. Geçen sene 350 gram 12 TL’ydi. Türkiye genelindeki pide fiyatlarını temel alırsak; Edirne’de pidenin kilogram fiyatı Türkiye’nin ortalamasının aşağısında kalacak. Duruma hassasiyet gösteriyorum çünkü müracaat ettikleri zaman 20 TL olarak fiyatı kabul etseydim, Türkiye ortalamasına göre 18 TL olarak güncellenebilirdi. Bu sefer Türkiye genelinde en pahalı pide satışı Edirne de olurdu.” dedi.

Vatandaşlar da 20 TL olarak belirlenen pide fiyatları hakkında değerlendirmelerde bulundular.


Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side