20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEREHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA HİZMETLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA HİZMETLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

-


Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı başkanlığında gerçekleştirildi.

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin il düzeyinde planlanması ve kurumlar arası işbirliğinin sağlanması amacıyla oluşturulan Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu, önceki gün toplantı gerçekleştirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Sorumlu Müdür Yardımcısı Nail Yılmaz, Şube Müdürü Mehmet Özer ve İlçe MEM Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Birimi Sorumlu Şube Müdürleri ile her kademeden rehber öğretmenler katılım sağladı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların uygulamalarının görüşülüp değerlendirilmesi ile başlayan toplantının devamında, rehberlik ve araştırma merkezlerinin çalışma bölgeleri ile Edirne’de açılmasına ihtiyaç duyulan rehberlik ve araştırma merkezleri ele alınıp görüşüldü.

Toplantı, eğitim kurumlarının rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda aile, öğrenci, öğretmen, yönetici ve diğer kamu personeline yönelik yürütülecek etkinliklerin belirlenmesinin ardından sona erdi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side