24 Haziran 2024
29.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE‘RODOP-BİR DAĞ SİLSİLESİ’ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

‘RODOP-BİR DAĞ SİLSİLESİ’ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

-

‘Rodop-Bir Dağ Silsilesi’ isimli sergi, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda sanatseverlerle buluştu.

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği ile Yunanistan Aleksandrapoli Trakya Yaratıcı Fotoğrafçılık Merkezi arasında yapılan kültürel iş birliği çerçevesinde Yunan fotoğrafçıların çektiği fotoğraflar, ETSO Fuaye ve Konferans Salonu’nda sanatseverlere buluştu.

Serginin açılışına, Yunanistan Edirne Konsolosu Aris Radiopoulos, CHP Edirne Milletvekili Baran Yazgan, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Trakya Yaratıcı Fotoğrafçılık Merkezi Başkanı Dimosthenis Karageorgiou ve Yunanistanlı ve Türk fotoğraf severler katıldı.

CHP Edirne Milletvekili Baran Yazgan, sergi öncesi yaptığı konuşmada, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yunanistan Edirne Konsolosu Aris Radiopoulos ise her iki ülkenin fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını yakından takip ettiğini vurguladı.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu da, EFOD’un düzenlediği her sergiye katıldığını belirterek tüm sanatseverleri sergiyi gezmeye davet etti.

EFOD Başkanı Serdar İyiyiz ise bu etkinliklerin ülkelerin kardeşlik ve dostluk ilişkilerini daha ileriye götüreceğini düşündüğünü kaydetti.

Trakya Yaratıcı Fotoğrafçılık Merkezi Başkanı Dimosthenis Karageorgiou da, sergide Yunanistan’dan 15 sanatçının fotoğrafının sergilendiğini söyledi.

Katılımcılar sergiyi gezerek fotoğraf sanatçılarından bilgi aldı. Sergi bir boyunca ziyarete açık olacak.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side