2 Şubat 2023
8.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE‘SAADET SAHADA’ VATANDAŞI DİNLİYOR

‘SAADET SAHADA’ VATANDAŞI DİNLİYOR

-

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri ‘Saadet Sahada’ çalışması kapsamında Edirne’de esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri Fikret Güzeller, İbrahim Yıldız, Gökhan Gerçek, Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri ‘Saadet Sahada’ çalışması kapsamında Edirne’de esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Genel İdare Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi’nin çözüm önerilerini ve seçim çalışmalarını anlatarak yeni dönem için oy istedi.
Ülke genelinde ekonomiden eğitime, sağlıktan adalete kadar her türlü problemin çözümünün Saadet iktidarından geçtiğine dikkati çeken Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Türkiye’nin geleceği Saadet Partisi iktidarındadır. Saha çalışmalarımız ülkenin dört bir tarafında devam ediyor. Tüm teşkilat üyelerimizle birlikte kapı kapı dolaşarak vatandaşlarla bir araya geliyor, onları dinliyor ve sorunlarına çözüm önerilerimizi sunuyoruz. Çok şükür halkımızın da partimize karşı büyük bir teveccühü olduğunu görüyoruz. İnşallah 2023 seçimleri yeni bir dönemin başlangıcı olacak. Biz sahada bunu görebiliyoruz” diye konuştu.
Genel İdare Kurulu Üyesi Fikret Güzeller ise yaptığı açıklamada; “Millet enflasyonun durmasını ve bu kısır döngünün sona ermesini istiyor. İşçi, memur, emekli, çiftçi ekonomik krizin sonuçları altında yokluk ve sıkıntı çekerken, samimi ve inanılır olmayan enflasyon rakamlarının maaş artışlarında temel olarak alınması yoksullukla mücadele eden kesimler için yeni bir kayıp olarak ortaya çıkmaktadır. Türkiye’de ücretliler 2019 yılında milli gelirin yüzde 31,4’ünü alırken bu oran 2021’de yüzde 27’ye düştü. Şirketlerin milli gelirden aldığı pay ise son iki senede yüzde 42,9’dan 47’ye yükseldi. Diğer bir deyişle iktidar zenginin Robinhood’u olmuştur. Fakirden alıp zengine vermektedir. Zengin daha zengin, fakirse daha fakir olmuştur. Yapılan artışlarda milli gelirin paylaşımındaki dengesizlik mutlaka giderilmelidir. Emekliler son dönemde yapılan maaş artışlarında ile hep kaybedenler olmuştur. Emeklilere yapılacak artışta emeklilerin kadro dereceleri ve aldıkları emekli maaşının geçmiş yıllardaki dengeye getirilmesi milletin beklentisidir. Enflasyon tek haneye düşecekti üç haneye çıktı. Millet laf değil gerçek icraat bekliyor, vaatlere artık inanmıyor, güvenmiyor. Sadece laf üreten, vadedenleri bu seçimde millet sandığa gömecektir. Bu seçimde vaatler değil, iktidar için yirmi yılda yaptıkları belirleyici olacaktır. Her siyasinin hayatında çıraklık, kalfalık ve ustalık dönemleri olur. Ustalık döneminden sonra emeklilik dönemi gelir. Bu millet bu dönemde iktidarı emekli edecektir” ifadelerine yer verdi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi