19 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESADIK AHMET'İN EŞİ VE AİLESİ, GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

SADIK AHMET’İN EŞİ VE AİLESİ, GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

-

Ömrünü Batı Trakya Türklerinin hakları için mücadeleye adayan Gümülcine doğumlu tıp doktoru ve siyasetçi Dr. Sadık Ahmet’in hayatının konu edildiği ‘Sadık Ahmet’ filminin Keşan’daki gösterimine katılan eşi Işık Ahmet ve ailesi, film sonunda gözyaşlarına hakim olamadı.

Batı Trakya Türklerinin merhum lideri, Yunan makamlarına karşı mücadele eden Dostluk, Eşitlik ve Barış (DEB) Partisi kurucu Başkanı Dr. Sadık Ahmet’in hayatını konu alan filmin gösterimi, Edirne’nin Keşan ilçesindeki bir sinema salonunda yapıldı. Filmin gösterimine, merhum Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet, kızı Funda Sadık Ahmet, Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Keşan Şubesi Başkanı Ayhan Beyli de katıldı.

Gösterim öncesinde konuşan Hasan Küçük, Dr. Sadık Ahmet’in milli mücadeleye öncülük ettiğini vurguladı.
Küçük, “Dr. Sadık Ahmet, toplumsal baskılara karşı milli mücadelemize öncülük etmiş ve fitili ateşleyen bir kıvılcım olmuştur. Batı Trakya Türk azınlığının kimlik ihlali karşısındaki tutumu da, mücadelesi de Dr. Sadık Ahmet öncülüğünde topyekun birlik ve beraberlik içerisinde olmuştur” dedi.


Merhum Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet de, filmin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Işık Ahmet, “Duygularımı şimdi ifade etmem daha iyi. Filmi izlediğimizde konuşamaz hale geliyoruz. Bir liderin yaşadıklarının beyaz perdeye yansıması ve ölümsüzleşmesi işte budur. Çok güzel bir hareket. Taşıdığım soyadı ile gurur duyuyorum. Filmde emeği geçen herkese teşekkür ederim.” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından filmin gösterimine geçildi. Film gösteriminin ardından Merhum Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet, kızı Funda Sadık Ahmet ve ailesi gözyaşlarına hakim olamadı. Işık Ahmet’i, gösterime gelenler teselli etmeye çalıştı.


Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side