22 Mayıs 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESAĞLIK SEN’DEN SAĞLIKTA ŞİDDETE TEPKİ: MESLEĞİMİZDEN SOĞUYORUZ!

SAĞLIK SEN’DEN SAĞLIKTA ŞİDDETE TEPKİ: MESLEĞİMİZDEN SOĞUYORUZ!

-

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Sağlık Sen, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete tepki gösterdi. Trakya Üniversitesi Hastanesi önünde basın açıklaması yapan Sağlık Sen Edirne Şube Başkanı Erhan Turhan, sağlık emekçilerinin can güvenliğinin sağlanmasını istedi. Turhan, “meslekten soğuyoruz, korku içinde yaşıyoruz” dedi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Sağlık Sen, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete, basın açıklamasıyla tepki gösterdi. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde basın açıklaması yapan Sağlık Sen Edirne Şube Başkanı Erhan Turhan, başka canların yanmaması için sağlık çalışanlarının can güvenliğinin sağlanması gerektiğini söyledi.

Hekimlerin hastalara şifa dağıtmak ve can kurtarmak için alın teri döktüğünü belirten Turhan, ancak karşılığını canıyla ödediğini kaydetti. Şiddet olayları nedeniyle mesleklerinden soğuduklarını söyleyen Turhan, “her daim korku içinde yaşıyoruz. Böyle bir ortamda kutsal sağlık mesleğini nasıl aşk ve şevkle icra edelim” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side