21 Eylül 2022
16 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESAĞLIKOBEZİTE OKULU EĞİTİME BAŞLADI

OBEZİTE OKULU EĞİTİME BAŞLADI

-

Ülkenin ilk ‘Obezite Okulu’ eğitime başladı. Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’nün ‘Sağlıkla Zayıfla’ programı kapsamında açılan obezite okuluna başvuranlara sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak amaçlanıyor.
 

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiler… Obezite okulu eğitime başladı…

Edirne’de obeziteye savaş açıldı. Edirne Selimiye Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde açılan obezite okulunda 10’u erkek olmak üzere 110 ev hanımı kayıt yaptırdı.

Dünyada her yıl 3 milyon kişi obeziteye bağlı hastalıklardan dolayı hayatını kaybediyor. Kalp hastalıklarının 3’te biri, diyabetinde yarısının nedeni olan obezite ile mücadele kapsamında Edirne’de açılan ‘Obezite Okulu’ hakkında İl Sağlık Müdürü Dr. Muhsin Kişioğlu, bilgi verdi.

Obezite okulunun bu nedenlerle açıldığını ifade eden Kişioğlu, Türk toplumunda sıkça görülen birçok hastalığın nedeninin de obezite olduğunu belirtti.

Haftanın 2 günü 4 saatlik eğitimin verileceği ve toplamda 8 haftalık sürecek programı başarıyla bitiren kursiyerlere çeşitli hediyeler verilecek.

Türkiye’nin ilk obezite okuluna başlayanlar ilk olarak fiziksel aktivite, doğru beslenme, psikoloji gibi teorik derslerin yanında fizyoterapistler eşliğinde pratik eğitimlerde veriliyor.

 

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi