21 Mart 2023
7.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEŞAHİN: DESTEK BEKLİYORUZ

ŞAHİN: DESTEK BEKLİYORUZ

-

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin, toplu ulaşım ve taksilerdeki girdi maliyetlerinin oldukça arttığını ve bu nedenle esnafların çok zor günlerden geçtiklerini belirterek, hükümetten destek beklediklerini ifade etti.

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin, sektör hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Toplu ulaşım ve taksilerdeki girdi maliyetlerinin artışına vurgu yapan Şahin, esnafların zor günlerden geçmeye devam ettiğini ifade etti. Sıkıntıların giderilmesi adına yetkililere çeşitli öneriler sunduklarını belirten Şahin, “Devletimizden desteklerin bir an önce güncellenmesi yönünde taleplerimiz var.” dedi.


Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Toplu ulaşımın para kazanması için insanları tekrar toplu ulaşıma döndürmek gerekiyor. Bu konuda herkesin mücadelesi var ama giderler de çok arttı. Tabi akaryakıt fiyatları sabitlenmiş gözüküyor ama bizim tek gider kalemimiz akaryakıt değil. Diğer giderler de çok arttığından dolayı toplu ulaşımdaki desteklerin bir an önce güncellenmesi için devletimizden taleplerimiz var. Önümüzdeki haftalarda Cumhurbaşkanımızın da bizleri toplayıp müjdeler vereceği ile ilgili bilgiler aldık. Taksici arkadaşlarımızın da beklentileri var. ÖTV’siz araç ve gider kalemleri ile ilgili sıkıntıları var. Her zam aldıklarında taksimetre ayarlarıyla ilgili rakamlar var. Bunların daha aşağı çekilmesi ve esnafın BAĞKUR, sigorta gibi ödedikleri vergilerin biraz daha indirimli olması gibi taleplerimiz var. Merkezi hükümetten beklentilerimiz devam ediyor. Kamyon ve kamyonetlerle ilgili bir sonuç çıktı. K belgeleri ve aldıkları belgelerle ilgili yüzde 75 oranında bir indirim oldu. Kamyoncu esnafını bir nebze olsun rahatlatacak bir karar bu. Toplu ulaşım ve taksicileri de rahatlatacak kararların alınmasını bekliyoruz. Cumhurbaşkanımıza ve gerekli Bakanlıklara her zaman federasyon kanalıyla dilekçelerimizi iletiyoruz. En kısa sürede sonuç alacağımızı düşünüyorum. Esnafımızın durumu çok zor. En son Esnaf Kefaletlerden kredi olayı oldu. Kolay alıyoruz kredileri ama para kazanamadığımız zaman ödemekte zorluk çekiyoruz. Toplu ulaşımda, ‘Eski araba var’ diye gündem oluyor ama diğer illeri de araştırmanızı öneriyorum. Birçok yerde toplu ulaşım kenara çekti; para kazanamadı. Bu iş yürütemediklerinden dolayı kenarda tutuyorlar araçlarını. Bizim ETUS’taki mal sahiplerimiz özveriyle işlerine devam etmeye çalışıyorlar. Bir an önce devletimizden gerekli destekleri bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi