21 Eylül 2022
15.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEŞAHİN: TRAKYA’DA EN UCUZ TAKSİMETRE ÜCRETİ EDİRNE’DE

ŞAHİN: TRAKYA’DA EN UCUZ TAKSİMETRE ÜCRETİ EDİRNE’DE

-

Edirne’de taksimetre ücretleri yüzde 25 zamlandı. Zamla birlikte taksimetre açılış ücreti 12,5 lira oldu. Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin, belediye meclis toplantısında taksi ücretlerine zammın esnaf tarafından değil sadece kendisinin istediği yönünde tartışma yaşandığına dikkat çekerek, “ben taksici esnafımızın talep etmediği hiçbir şeyi kimseden istemem” dedi. Şahin, Trakya’da en ucuz taksimetre ücretinin Edirne’de olduğunu söyledi.

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin, düzenlediği basın toplantısında belediye meclisinde taksimetre ücretlerine zam talebi ile ilgili kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Yaklaşık 2 ay önce taksici esnafının talebi doğrultusunda belediyeye zam talebinde bulunduklarını belirten Başkan Şahin, “Benden zam talep etmeyen hiçbir esnaf için kalkıp da zam talep etmem” dedi.

Şahin, “Esnafımızın benden talep etmediği hiçbir zammı talep etmem. Hiçbir başkan da böyle bir şey yapmaz. Zaten biz esnafın istekleri doğrultusunda hareket etmek zorundayız. Yaklaşık 2 ay önce hem ETUS’un hem servis odasının hem de taksici arkadaşlarımızın zam talepleri oldu. 58 tane durak başkanı, 513 da taksici esnafı var. Dediler ki başkanım biz de zam istiyoruz. Onlardan gelen talepler doğrultusunda belediyemizden zam talep ettik. Bana direkt ben zam istemiyorum diyen bir esnafımız olmadı.

Benden zam talep etmeyen hiçbir esnaf için kalkıp da zam talep etmem. Bu konuda özellikle önce Belediye Başkanı Recep Gürkan’a, bize destek olan belediye meclis üyelerine teşekkür ederim. Esnafın yanında yer aldılar. Şu anda girdiler doğrultusunda bizim zam almama gibi bir şansımız yoktu. Esnaf da ayakta durmak zorunda vatandaş da taşınmak zorunda. Türkiye’de en düşük tarifede taksicilik yapan grubu Edirne’de biziz. Keşan, Uzunköprü, Çanakkale 6 ay önce yeni tarifelerine geçtiler. Ve bizden yüksek tarifeleri var.

Orada şöyle bir duru oluştu; dediler ki taksiciler zam istemiyor ama Ali Şahin zam istiyor gibi konuşmalar oldu. Ben iddia ediyorum ben taksici esnafımızın talep etmediği hiçbir şeyi kimseden istemem. O kadar da acemi bir adam değiliz. Ben esnafın istemediği hiçbir şeyi yapmam” dedi.

Başkan Şahin, Trakya’da en ucuz taksimetre ücretinin Edirne’de olduğunu kaydetti.

Şahin, “Biz 8 liradan mazot alırken 15 lira indi bindimiz vardı. Şu anda mazot 23 lira, bizim indi bindi fiyatımız 25 lira. İkiye katlanması gerekirken, burada vatandaş da bu işi tercih etmezler.

Meclisten geçen karar Valilik onayının ardından uygulamaya konulacak. Yeni tarifeye göre taksimetre açılış 12,50 lira, kilometre 8 lira, yolculuk başına indi bindi 25 lira oldu. Trakya bölgesinde un ucuz taşıma yapan taksici esnafı biziz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi