25 Temmuz 2024
22.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESAKAL-I ŞERİF, EDİRNEKARİ İLE İŞLENEN MUHAFAZA KUTUSUNDA SAKLANACAK

SAKAL-I ŞERİF, EDİRNEKARİ İLE İŞLENEN MUHAFAZA KUTUSUNDA SAKLANACAK

-

Edirne Olgunlaşma Enstitüsü usta öğreticileri tarafından Hazreti Muhammed’in Sakal-ı Şerif’inin saklanması için Edirnekari sanatı ile yapılan ‘muhafaza kutusu’, Eski Cami’de düzenlenen programla teslim edildi.

Edirne Olgunlaşma Enstitüsü usta öğreticileri tarafından Hazreti Muhammed’in Sakal-ı Şerif’inin saklanması için Edirnekari sanatı ile ‘muhafaza kutusu’ yapıldı. Hazreti Muhammed’in Sakal-ı Şerif’i, dualarla işlenen kutuya yerleştirildi. Sakal-ı Şerif’i görmeye gelen ziyaretçiler, Eski Cami’de yoğunluk oluşturdu.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, muhafaza kutusunun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Edirne İl Müftüsü Hasan Başoğlu da, Sakal-ı Şerif’in 17 Nisan Pazartesi idrak edilecek olan Kadir Gecesi’nde ziyarete açılacağını söyledi.

Ziyaretçilerin yoğun ilgisi üzerine konuşan Edirne Müftüsü Hasan Başoğlu, “Biz göremiyoruz” diyenlere “İnşallah Kadir Gecesi’nde açacağız. Ona dokunmak ya da ona yakın olmak aslında Peygamber Efendimizin emirlerine, tavsiyelerine uymaktan daha değerli değildir. Öncelikle bunu bilmenizi isterim. Ama Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şerif’i bizlere emanettir.” dedi.
Edirne Olgunlaşma Enstitüsü Edirnekari Sanatı Usta Öğreticisi Buse Kaçar, muhafaza kutusunu gurur duyarak yaptığını ve duygulandığını söyledi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side