20 Nisan 2024
11.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESANDIĞA GİDEMEYEN ENGELLİ VE HASTA VATANDAŞLARA 'SEYYAR SANDIK' GİTTİ

SANDIĞA GİDEMEYEN ENGELLİ VE HASTA VATANDAŞLARA ‘SEYYAR SANDIK’ GİTTİ

-

Edirne’de hastalığı ya da engeli nedeniyle oy kullanmaya gidemeyen seçmenlere, ‘seyyar sandık’ götürüldü.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Edirne’de de 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde hastalığı ya da engeli nedeniyle oy kullanmaya gidemeyecek seçmenlere seyyar sandıklar götürüldü. Edirne Adliyesi’nde gerekli işlemleri tamamladıktan sonra seyyar sandık listesine göre yola çıkan görevliler, ilk olarak 67 yaşındaki kanser hastası Mübeccel Şahin ve tansiyon hastası 83 yaşındaki ÖmrüyeDogan’ın evine gitti.

67 yaşındaki kanser hastası Mübeccel Şahin, oyunu kullanabildiği için çok mutlu olduğunu söyledi.
Şahin, “Oy kullanamayacağım için çok üzülüyordum ancak bu seyyar sandık uygulaması ile mutlu oldum ve vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Çok hastayım tedavi görüyorum. Sizi gördüğüm için ve oy kullanacağım için çok mutluyum. Allah Devletimizden razı olsun. Mutluluktan ağladım. Vatanımıza milletimize hayırlı olsun.” dedi. Hastalığı sebebiyle oyunu evinde kullanan 83 yaşındaki Ömrüye Doğan da, oyunu kullandığı için çok memnun olduğunu ifade etti.
Doğan, “Bacaklarım tutulmuyor ve arabalar ile götürseler zor oluyor. Tansiyonum ve biraz rahatsızlıklarım var. Bu şekilde oyumu kullandığım için memnun oldum” şeklinde konuştu.

https://youtu.be/-Nd51iaQeEk

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side