21 Mart 2023
7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESARIGÜL: BÜTÜN SİYASİ PARTİLERE KAPIMIZ AÇIK!

SARIGÜL: BÜTÜN SİYASİ PARTİLERE KAPIMIZ AÇIK!

-

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 14 Mayıs 2023’de gerçekleşecek seçimlerde hangi ittifakı destekleyeceklerine dair sorulan soruya, “Görüşlerimiz farklı da olsa bizimle görüşmek isteyen bütün siyasi partilerle görüşürüz. Bütün siyasi partilere kapımız açıktır.” cevabını verdi.


Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bir dizi ziyarette bulunmak üzere bugün Edirne’ye geldi. Kentte bulunan bir işletmede basın mensuplarıyla da bir araya gelen Sarıgül, ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.
Kahramanmaraş’ta yaşanan depremler ve geçtiğimiz günlerde meydana gelen sel felaketleri hakkında da konuşan Sarıgül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, “Bir kararname çıkarın ve Doğal Afetler ve Deprem Bakanlığını kurun.” çağrısında bulundu.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Depremin üzerinden 40 gün geçti, bölgede hâlâ çadır yok, gıda ve hijyen sorunları hala devam ediyor, hala koordinasyon sağlanmış değil bunun adı başarısızlık ve beceriksizliktir. Depremin vurduğu Adıyaman ve Urfa’yı birkaç gün önce de sel vurdu. Ormanlarımız yanıyor, ‘rüzgar olumsuz etkiledi’; Sel geliyor, ‘bir yılda yağması gereken yağmur bir günde yağdı’; Deprem oluyor ‘asrın felaketi’ diyorlar. Her afet sonrasında sarı çizmelerini giyiyor, ‘vatandaşın yanındayız’ demeçleri veriyorlar. Afetten sonra değil de afetten önce tedbir alın da yanarak, sulara kapılarak, maden altında, enkaz altında kalarak kimse ölmesin. Türkiye Değişim Partisi olarak, kurulduğumuz tarihten bu yana ‘Deprem ve Doğal Afetler Bakanlığı kurulmalıdır’ diyoruz. Bugün buradan bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanına sesleniyorum: Sayın Erdoğan bir kararnameyle yeni bakanlık kurabiliyorsunuz. Bir kararname çıkarın. Hemen Doğal Afetler ve Deprem Bakanlığını kurun. Bu bakanlığın güçlü bir bütçesi ve geniş yetkileri olsun; yerelde çok iyi teşkilatlansın. Bilim ve teknolojiyi kullanarak ülkemizi afetlere hazırlıklı hale getirsin.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yürümediğini de belirten Sarıgül, “Türkiye bir sonraki seçimleri demokratik parlamenter sistem içinde yapmalıdır.” dedi.
Sarıgül, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yürümediği görülmüştür. Yine bu sistem nedeniyle siyaset 50+1 kıskacı içine girmiş, ittifak siyaseti haline dönmüştür. Türkiye bir sonraki seçimleri demokratik parlamenter sistem içinde yapmalıdır. Partiler, 50+1 kıskacından da kurtulmalı, seçmenin önüne, kendi güçleri, projeleri ve söylemleriyle çıkmalıdır. Türkiye Değişim Partisi olarak bu amaca hizmet eden ve ilkelerimize uyan, iş birliklerine katkı vermeye, sorumluluğumuzun bilinci içerisinde hareket etmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Sarıgül, Türkiye Değişim Partisi’nin er ya da geç tek başına iktidar olacağını da ifade etti.
Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi ekonomik milliyetçilik anlayışı ve 5T formülüyle, projeleri ve güçlü teşkilatıyla seçime hazır bir partidir. Seçimlerden sonra ülkeyi yönetecek kadronun içinde Türkiye Değişim Partisi yer alacaktır. Türkiye Değişim Partisi er veya geç tek başına iktidar olacak. Türkiye’nin gündemini nasıl değiştirdiysek, siyasetin dilini nasıl değiştirdiysek, iktidarı da öyle değiştireceğiz. Yoksulluğu bitirmek, zenginliği paylaşmak için geleceğiz. Darlığı kaldırmak, varlığı artırmak için geleceğiz. Bolluk için geleceğiz, bereket için geleceğiz. Tarlada, fabrikada üretim, kamuda dürüst yönetim için geleceğiz. Ekonomik milliyetçilik anlayışı ve 5T formülümüzle sorunları çözeceğiz. Devleti liyakat ve adaletle yöneteceğiz.” dedi.

Sarıgül, 14 Mayıs 2023’de gerçekleşecek seçimlerde hangi ittifakı destekleyeceklerine dair sorulan soruya ise, “Bütün siyasi partilere kapımız açık.” sözleriyle yanıt verdi.
Sarıgül, “Sayın Kılıçdaroğlu, Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayıdır. Bütün siyasi partilerle görüşmesini ve destek istemesini de doğal olarak karşılıyorum. Bizim görüşlerimize, katkılarımıza ihtiyaç duyar, bu yönde bir talebi olursa tabii ki Sayın Kılıçdaroğlu ile görüşürüz. Bizim Sayın Kılıçdaroğlu’yla görüşmelerimiz her zaman olumlu olmuştur. Ülkemizin de yararına olmuştur. Biz sorun değil, çözümün parçası olan bir siyasi partiyiz. Koltuk peşinde koşmayız ama Türkiye Değişim Partimizin de teşkilatlarını onore edecek, kucaklayacak bir yapı içerisinde çalışmalarımıza devam etmemiz lazım. Halkımızın beklentilerinin ne olduğunu biliyoruz. Bu sorumluluk duygusu içerisinde hareket edeceğiz. Türkiye Değişim Partisi sorunun değil, çözümün parçası olacak. Devletimizi yönetmeye talip bir siyasi partiyiz. Ülkemizin içeride huzurlu, dışarıda da onurlu olmasını isteyen bir siyasi partiyiz. Türkiye Değişim Partisi, kendinden son derece emin bir siyasi partidir. Görüşlerimiz farklı da olsa bizimle görüşmek isteyen bütün siyasi partilerle görüşürüz. Bütün siyasi partilere kapımız açıktır ama Türkiye Değişim Partimizin ilkelerini, prensiplerini, görüş ve düşüncelerini bizimle görüşmek isteyen ittifaklara en iyi şekilde anlatırız. Herhangi bir konu olursa Parti Meclisimiz ve MYK’mız en iyi kararları alacaktır.” ifadelerini kullandı.


Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi