5 Aralık 2022
9.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESARIGÜL: EDİRNESPOR’U 1.LİGE ÇIKARTACAĞIM

SARIGÜL: EDİRNESPOR’U 1.LİGE ÇIKARTACAĞIM

-

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Edirnespor’u birinci lige çıkartacağını söyledi. Edirne’de düzenlediği basın toplantısında Trakya’dan bir takımın birinci ligde olmamasının üzücü olduğunu söyleyen Sarıgül, “İktidarımızda altyapıya önem verilecek ve Edirnespor şampiyon olacak. Edirne’ye Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş’ı getirmek bana nasip olacak” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Edirne’de düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özellikle yabancı oyuncular için büyük paralar harcandığına dikkat çeken Sarıgül, 8 yabancı oyuncu yerine 8 Türk oyuncu olması gerektiğini söyledi.

Sarıgül, “Eskiden Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş takımını ezbere sayardık, şu anda hiçbir takımı sayamıyoruz. Sahaya bakıyorsunuz ki sahada komple yabancılar var. 8 tane Türk evladı oynamalı, 3 tane yabancı oynamalı. Son bir buçuk yılda 200’ün üzerinde yabancı oyuncu gelmiş, 600 milyon doların üzerinde parayı biz boşa atmışız. O 600 milyon dolar parayı Edirne’nin alt yapısına sadece 6 milyon dolarını verseydik nasıl oyuncular çıkardı. TDP olarak ofsayt kalkmalı, sekiz yabancı yerine 8 Türk 3 yabancı olmalı” dedi.

Sarıgül, Trakya’dan bir takımın birinci ligde olmamasının üzücü olduğunu kaydederek, Edirnespor’u birinci lige çıkartacağını açıkladı.

Sarıgül, “Trakya’dan özellikle Edirnespor’un birinci ligde olması için büyük mücadele vereceğim. Soruyorum koca Trakya’nın neden 1. Ligde bir tane takımı olmaz. Bu koca Trakya’ya yakışıyor mu? İktidarımızda altyapıya önem verilecek ve Edirnespor şampiyon olacak. Edirne’ye Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş’ı getirmek bana nasip olacak” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi