12 Ağustos 2022
21.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESEBZE PAHALI OLUNCA VATANDAŞ FİDEYE YÖNELDİ

SEBZE PAHALI OLUNCA VATANDAŞ FİDEYE YÖNELDİ

-

Sebze fiyatlarındaki artış, vatandaşları fide almaya yöneltti. Evlerinin bahçelerinde ya da saksıda sebze yetiştirmek isteyen vatandaşlar, en çok domates, biber, patlıcan fidelerine ilgi gösteriyor.

Sebze fiyatlarının pahalı olması nedeniyle sebze fidelerine ilgi arttı. Tezgahlarda fiyatı 20-30 lira civarında satışa sunulan sebzeleri alamayan vatandaşlar, kendi imkanlarıyla yetiştirmek için fide almayı tercih ediyor. Tanesi 2 liradan satılan domates, biber fideleri ilgi görüyor.

Bahçesine ekmek için fide alan Remzi Erdoğan, sebze fiyatlarının pahalı olmasından dolayı evinde yetiştirmeye karar verdiğini söyledi.
Erdoğan, “Bahçede uğraşmak için alıyoruz. Sebze çok pahalı. Kendimiz yetiştirmek için alıyoruz. Amatörce uğraşmaya çalışıyoruz. Biber, patlıcan, domates fideleri aldık. Biz çiftçiyiz. Bu zamana kadar ben böyle pahalılık görmedim tabi. Bu pahalılık birden patladı. Sanayi malzemeleri de kullanıyorum, sanayiye gittiğim zaman allak bullak oluyorum. Geçen sene 1’e aldığım şey bu sene 7 kat artmış. Akaryakıt deseniz ona keza. Bunun altından nasıl çıkılacak bilemiyorum” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi