27 Eylül 2022
19.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞŞEHİT YILDIRIM VE TUNCA, DUALARLA ANILDI

ŞEHİT YILDIRIM VE TUNCA, DUALARLA ANILDI

-

Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım ve Şehit Öğretmen Adnan Tunca, şehadetlerinin 28’inci yıldönümünde kabirleri başında anıldı.

Şehit Piyade Komando Üsteğmen Efkan Yıldırım ve Şehit Öğretmen Adnan Tunca, şehadetlerinin 28’inci yıldönümünde anıldı. Şehitlerin kabirlerinde düzenlenen anma programına, Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, şehit aileleri, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar ve şehidin dönem arkadaşları katıldı. Programda; şehitlere dua edildikten sonra, kabirlere çiçekler bırakıldı.

Vali Kırbıyık anma programında yaptığı açıklamada, “Bugün bu topraklarda hür ve bağımsız yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize borçluyuz. Tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Onlar manevi olarak en yüce makam ve mertebenin sahibidirler. Bizler için de devlet ve millet var oldukça unutulmayacak, her zaman dualarla hatırlanacak ölümsüz kahramanlardırlar. Rabbim bütün şehitlerimizden razı olsun, cennette Peygamberimize komşu eylesin. Onları yetiştiren eli öpülesi annelerden ve babalardan da Rabbim razı olsun. Ruhları şad, makamları cennet olsun.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi