4 Ağustos 2022
26.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESELİMİYE MEYDANI HERKESİ MUTLU ETTİ

SELİMİYE MEYDANI HERKESİ MUTLU ETTİ

-

2021’in Eylül ayında başlatılan Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi çalışmalarında sona gelindi. Yerli ve yabancı vatandaşlar, düzenlemenin ardından yapılan yürüyüş yolları ve meydana konulan banklar nedeniyle mutlu olduklarını belirtirken; esnaflar da kalabalığın artmasının işlerini olumlu etkilediğini ifade etti.

Edirne’de uzun yıllardır çözüm bekleyen Selimiye Meydanı için çalışmalar 2021’in Eylül ayında başlatılmıştı. Titizlikle yürütülen çalışmalarda sona gelinmesi, vatandaşları ve esnafları mutlu etti. Yerli ve yabancı vatandaşlar meydanda yapılan yürüyüş yollarında rahatça gezebilmenin ve banklarda oturmanın keyfini yaşarken; çevrede işyeri bulunan esnafların da yüzü gülmeye başladı.

Arasta Çarşısı Dernek Başkanı Adem Bayrak, Selimiye Meydanı’nda yapılan çalışmaların ardından çarşının daha fazla ziyaretçi ağırlamaya başladığını belirtti. İşlerinde gözle görülür bir artış olduğunu dile getiren Bayrak, meydanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Tarihi Ciğerci Bahri Bey isimli işletmenin sahibi Bahri Dinar da, Selimiye Meydanında gerçekleştirilen çalışmaların ardından, meydan ve çevresinde daha fazla ziyaretçi olduğunu ve bu durumun işlerini olumlu yönde etkilediğini ifade etti.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi