17 Haziran 2024
23.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESELİMİYE’DE KADİR GECESİ COŞKUSU

SELİMİYE’DE KADİR GECESİ COŞKUSU

-

Balkanlar’ın ve Türkiye’nin birçok ilinden binlerce vatandaş, Kadir Selimiye Camii’ne akın etti.


Kovid-19 salgını nedeniyle 2 yıldır evlerine kapanan vatandaşlar, bu yıl Ramazan ayında ve özellikle mübarek Kadir Gecesi’nde camilerde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. Selimiye Camii’nde devam eden restorasyon çalışması nedeniyle vatandaşlar, kısmi olarak ayrılan bölümlerde namaz kıldı.

Balkanlar’ın ve Türkiye’nin birçok ilinden binlerce vatandaş, Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı ve ‘bin aydan hayırlı’ olarak kabul edilen Kadir Gecesi’nde Selimiye Camii’ne koştu. Kadir Gecesi Programı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mevlid-i Şerif okuması ile başladı. Birbirinden güzel ilahilerin de söylendiği programda vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.

Programın ardından yatsı ezanının okunmasıyla birlikte teravih namazı kılındı.

Önceki yıllarda ziyaretçi akınına uğrayan Selimiye Camii’nde içeride yer bulamayan vatandaşlar cami avlusunda seccadelerini sererek namaz kılarken; bu yıl ise restorasyon çalışmaları dolayısıyla sadece belli alanda namaz kılınabildi.

Yunanistan’dan gelen Birsen Karaahmet, her sene Kadir Gecesi Selimiye Camii’ne geldiğini belirtti. Karaahmet, “Edirne’yi çok beğeniyorum. İskeçe’den Edirne’ye geldim. Bütün Müslüman âleminin Kadir Gecesi mübarek olsun. Namazımızı kıldık şimdi Yunanistan’a dönüyoruz. Kısmetse seneye tekrar geleceğim.” dedi

İstanbul’dan gelen Hilmi Işık, Selimiye Camii’nin güzelliğine doyamadığını ifade etti.
Işık, “Bu sene çok şükür ibadetimizi Selimiye Camii’nde yaptık. Çok güzel ve kalabalık bir ortamdı. Allah gelecek yıl da inşallah tekrarını nasip eder. Çok duygu yüklüyüm, buranın güzelliğine doyamıyorum.” açıklamasında bulundu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side