13 Temmuz 2024
23.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESERAMİK ESERLER SANATSEVERLERLE BULUŞTU

SERAMİK ESERLER SANATSEVERLERLE BULUŞTU

-

Özlem Özkişi Seramik Atölyesi’nde kursiyerler tarafından hazırlanan yaklaşık 40 eser, sergilenmeye başlandı. Serginin kapıları 1 hafta boyunca sanatseverlere açık olacak.

Edirne’nin Şükrüpaşa Mahallesi’nde bulunan Özlem Özkişi Seramik Atölyesi’nde 20 kursiyerin hazırladığı yaklaşık 40 eserden oluşan sergi, bugün düzenlenen törenle açıldı. Serginin açılış kurdelesini; Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk ve serginin yöneticisi Özlem Özkişi kesti. Kurdele kesiminin ardından kursiyerler tarafından hazırlanan seramikler hakkında davetlilere bilgiler verildi.

Sergi hakkında açıklamalarda bulunan Özkişi, serginin 1 hafta boyunca sanatseverlere açık olacağını ifade etti.
Özkişi, “Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Öğretmenliği Bölümünden mezunum. Edirne’ye gelir gelmez hemen atölyemi açtım. Hem kendi tasarladığım ürünleri yapıyorum, hem de öğrencilerime ders veriyorum. Sergimizde Edirne’yi tanıtma amaçlı hazırlandı. Toplam 20 öğrenci sergiye katıldı. 40’a yakın eser var. Kurslarımız her zaman devam ediyor. Seramik 10 yıldan beri Türkiye’de çok popüler. Ama Edirne’de benimle başladı diyebilirim. Buranın halkı da yeni yeni tanıştı çok fazla ilgi var sadece ürün çıkarmak, tasarlamak değil aynı zamanda bir terapi yöntemi. Buraya geliyorlar ve tüm negatif enerjilerini atıyorlar hem de ürünlerini çıkartıp gidiyorlar.” dedi. 




Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side