20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE'SICAK SOFRALAR TEKRAR KURULSUN' KAMPANYASINA EDİRNE’DEN 200 KOLİ

‘SICAK SOFRALAR TEKRAR KURULSUN’ KAMPANYASINA EDİRNE’DEN 200 KOLİ

-

AK Parti Edirne İl Kadın Kolları Teşkilatı, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları tarafından başlatılan ‘Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun’ kampanyasına 200 koli ile destek verdi. Kolilerin taşınmasına yardım eden AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Türkiye genelinde bütün kadın kollarının mutfak setleri hazırlayıp bu bölgeye gönderdiklerini belirterek, “1 yıl içinde vatandaşlarımızı güvenli, sıcak yuvalarına kavuşturacağız. Yuvalarına gittiklerinde de sıcak sofralarını kurmaları için çatalları, kaşıkları, bıçakları da kadın kollarımızdan olacak.” dedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları tarafından 22 Şubat’ta başlatılan ‘Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun’ kampanyası kapsamında, deprem bölgesindeki vatandaşların mutfak ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor. Bu kapsamda, Edirne’de, il, ilçe ve mahalle teşkilatlarındaki kadınların topladığı, içlerinde tabak, bıçak, çatal, kaşık ve tencere gibi mutfak malzemelerinin bulunduğu toplam 200 koli hazırlanarak, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine gönderilmek üzere el birliğiyle TIR’lara yüklendi.

Yardım malzemelerinin toplanmasına destek olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, “İnşallah hep birlikte yaralarımızı saracağız ve sıcak sofralarımız tekrar kurulacak.” ifadelerine yer verdi.

Aksal, “Biliyorsunuz bu bölgede hiçbir şey kalmadı. Tabaklar, çatallar, kaşıklar hepsi yok oldu. Türkiye genelinde bütün kadın kollarımız mutfak setleri hazırlayıp bu bölgeye gönderiyorlar. İnşallah hep birlikte yaralarımızı saracağız ve sıcak sofralarımız tekrar kurulacak. Tabii ki bu arada evlerimizi de inşa ediyoruz. Güvenli evlerin inşasına çok hızlı bir şekilde başladık. Gaziantep’te, Malatya’da çalışmaya başladık. İnşallah sayın Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle, 1 yıl içinde vatandaşlarımızı güvenli, sıcak yuvalarına kavuşturacağız. Yuvalarına gittiklerinde de sıcak sofralarını kurmaları için çatalları, kaşıkları, bıçakları da kadın kollarımızdan olacak” dedi.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nergis İnce de tırları yolcu ettikten sonra kendilerinin de deprem bölgesine gitmek üzere yola çıkacaklarını söyledi.

İnce, “Edirne İl Kadın Kolları Başkanlığı olarak il, ilçe ve mahalle teşkilatlarımız ve tüm teşkilat mensuplarımızla birlikte bugün Kahramanmaraş Elbistan’a 200 koli hazırlığımızı gerçekleştirdik. Bugün onların yüklemesini yapıyoruz hep beraber. TIR’ımızı yolcu ettikten sonra kadın kolları teşkilatı olarak biz de arkasından yola çıkacağız. Bölgedeki çadır  kentlerimizle, konteyner kentlerimizde bizler tek tek inşallah sıcak sofraların tekrar kurulması için bu hazırlığımızı teslim etmiş olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side