27 Eylül 2022
19.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE'ŞİDDETİ FRENLİYORUZ' PROJESİ'NİN İKİNCİ ETABINA BULGARCA DA DAHİL OLDU

‘ŞİDDETİ FRENLİYORUZ’ PROJESİ’NİN İKİNCİ ETABINA BULGARCA DA DAHİL OLDU

-

Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği ile Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Şiddeti Frenliyoruz’ Projesi’nin ikinci etabına Bulgarca broşürler de eklendi.

Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği (EKAMEDER) ile Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Şiddeti Frenliyoruz’ Projesi’nin ikinci etabı uygulanmaya başladı. Proje çerçevesinde Edirne’de İngilizce, Arapça Kürtçe ve Türkçe olarak hazırlanarak taksi duraklarına dağıtılan broşürlere, Bulgarca broşürler de eklendi.

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin ile birlikte kentteki taksi duraklarını dolaşan Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği Başkanı Şahide Ağaoğlu ve dernek üyeleri, 5 dilde hazırlanan broşürleri dağıtarak şoförleri bilgilendirdi.

Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği Başkanı Şahide Ağaoğlu, projenin şiddete maruz kaldıktan sonra taksiye binen kadınlara en hızlı şekilde yardımcı olunması amacıyla başlatıldığını belirtti.

Taksi şoförleri de söz konusu projenin oldukça güzel olduğunu ifade ettiler.
Kadına şiddete karşı olduklarını belirten taksi şoförü Erol Yeşil, “Bizim de bu konuda bilgilendirmemiz iyi oldu. Elimizden geleni yapacağız. Müşterilerimizi bu konuda bilgilendirip broşürleri dağıtacağız” dedi.

Edirne’ne böyle bir proje çalışması yapılmasının güzel olduğunu söyleyen Taksi şoförü Hasan Kızıl, “Kentte Bulgar turist yoğunluğunun fazla olmasından dolayı Bulgarca afiş de olması çok iyi olmuş. Bu hazırlanan broşürle gelen müşteriye Bulgarca da anlatma imkanımız olacak” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi