25 Şubat 2024
11.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESIFIR ÜRÜN FİYATLARI ARTTI, TAMİRCİLERİN İŞLERİ YOĞUNLAŞTI

SIFIR ÜRÜN FİYATLARI ARTTI, TAMİRCİLERİN İŞLERİ YOĞUNLAŞTI

-

Son dönemde mutfak gereçlerinde yaşanan aşırı fiyat artışları nedeniyle sıfır ürün alamayan vatandaşlar, ürünlerinde meydana gelen sıkıntılar için tamircilere akın ediyor.

Aşırı fiyat artışlarından dolayı yeni tencere, tava satın alamayan ev hanımları, ürünlerinde meydana gelen sıkıntılar için tamircilerin yolunu tutuyor. Bakım ve Tamir Ustası Muammer Yılmaz, sıfır ürünlerde yaşanan fiyat artışlarının ardından işlerinde gözle görülür bir artış olduğunu ifade etti.
Yılmaz, “Ev hanımlarının yüzde 60’ı bizi tercih ediyor. Ufak bir arızada bize geliyorlar. Mutfak eşyası olarak tava, cezve, tencere ve demlik gibi eşyaların parlatma, sap tamiri ve kaynak tamirlerini yapıyoruz. Ben müşteriye fiyat söylemeye korkuyorum. Hayat şartları daha zora gitmeye başladı. Onlar da haklı. Almış olduğumuz malı katlaya katlaya satıyoruz. Biz de bilmiyoruz ne kadar dayanabiliriz. İnsanlar yeni alamadığından dolayı tekrar yaptırıyor. Yaptırmak da zorunda. Bir tencere olmuş bin lira, bin 200 lira. Herkes cebindekine göre hareket etmek istiyor. Elektrik katladı, diğer malzemeler katladı. Biz de bunu müşteriye yansıtmak zorundayız. Parlatma olarak küçüklüğüne ve büyüklüğüne göre değişiyor. 40 liraya var, 60 liraya var, 80 liraya var. Tencere de aynı şekilde; 60 liradan başlar, iç kısımlarını da yaptığımız zaman işçilik fazla oluyor. Tencere takımı alacaklarını düşünmüyorum. Müşteriler 1 tencere de getiriyor, bir çuval da getiriyor. Sonra pazarlık yapmaya kalkıyorlar. Ben çok getirdim, bana indirim yapın gibi şeyler söylüyorlar. Gerektiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biz de mağdur oluyoruz. Bu sefer kendi kazancımdan gidiyor.” dedi.


Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side