27 Eylül 2022
19.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESINAV KOORDİNASYON TOPLANTISI, VALİ KIRBIYIK BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

SINAV KOORDİNASYON TOPLANTISI, VALİ KIRBIYIK BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

-

18-19 Haziran 2022 tarihinde yapılacak olan 2022 Yüksek Öğretim Kurumları sınavı için Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık başkanlığında ‘Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı’ gerçekleştirildi.


18-19 Haziran 2022 tarihinde yapılacak olan 2022 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) için ‘Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı’ gerçekleştirildi. Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık başkanlığında yapılan toplantıya; Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Jandarma Komutanı Albay Abdülkadir Seri, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, ÖSYM Edirne Merkez Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Osman N. Hatipoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı katıldı.

Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısında; güvenlik tedbirleri ile sınav öncesinde, sınav gününde ve sınav sonrasında yapılacak çalışmalara ilişkin gündem maddeleri görüşülerek alınacak tedbirler ve uyulması gereken hususlar değerlendirildi.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, il genelinde huzurlu ve güvenli bir sınav ortamının oluşturulması hususunda tüm kurumların koordineli bir şekilde görev yapacaklarını belirterek, “Toplantıda sınavların sorunsuz bir şekilde uygulanması için il merkezi ve sınav yapılacak ilçelerimizde alınan önlemler ve sınav hazırlıklarını görüştük. 2022-YKS, tüm sınav merkezlerimizde eş güdüm içerisinde uygulanacak. Sınav yapılacak binaların çevresinde sınav günü emniyet müdürlükleri ve jandarma ekipleri tarafından gerekli güvenlik önlemlerini alıyoruz. Sınav günleri, aday ve görevlilerin sınav binalarına sorunsuz ve zamanında ulaşmaları için belediyeler ile ilgili tüm birimler tedbirlerini aldılar. T.C Kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C Kimlik numarası, fotoğraf bulunmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri sınav günleri hizmet verecek. 2022-YKS’nin güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla ilgili tüm kurumlarımız kendi sorumluluk alanları içerisinde gereken önlemleri almıştır. Tüm kurumlarımıza katkıları için teşekkür eder, sınava girecek tüm öğrenci ve adaylara başarılar dilerim.” dedi.
Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi