14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESINAVA GEÇ KALAN KIZI İÇİN DAKİKALARCA DİL DÖKTÜ

SINAVA GEÇ KALAN KIZI İÇİN DAKİKALARCA DİL DÖKTÜ

-

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) için adayların sınav merkezlerine girişleri saat 10.00’da son buldu. Geç kalanlar ise kapıdan geri döndü. Edirne’de sınava geç kalan adaylar ve aileleri, kapıda bulunan görevlilere dakikalarca dil dökmesine rağmen içeri giremedi.

81 il düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) için adayların sınav merkezlerine girişleri saat 10.00’da son buldu. Öğrenciler sınav heyecanı yaşarken, aileleri de sınavların yapıldığı okulların çevresinde bekleyerek çocuklarına destek verdi.

Sınava giremeyen adayın babası çoğunun geleceği ile oynadıklarını belirterek “Çocuğumun geleceği ile oynuyorlar. Çocuğum 1 yıldan fazla bu sınav için uğraşıyor hazırlanıyor. 5 dakika geç kaldığı için geleceği ile oyandılar. Emeği gitti çocuğumun” dedi.

Sınava kimliğini unuttuğu için geç kalan aday “Sınavı 1 dakika ile kaçırdım. Kimliğimi unuttuğum için geç kaldım. 10’da girmem gerekiyormuş olmadı. Öğleden sonra gireceğim” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side