22 Mayıs 2024
23.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESINIRDA YUNAN ZULMÜ: GÖÇMENLERİ ÖLÜME İTTİLER

SINIRDA YUNAN ZULMÜ: GÖÇMENLERİ ÖLÜME İTTİLER

-

Yunanistan güvenlik güçleri tarafından 108 göçmen Türkiye tarafına itildi. Göçmenler Meriç Nehri’nde Mehmetçik tarafından kurtarılırken; 1 göçmenin hayatını kaybettiği tespit edildi.

Yunanistan güvenlik güçleri tarafından Türkiye tarafına itilen 108 düzensiz göçmen, Meriç Nehri’nde Mehmetçik tarafından kurtarıldı. 1 düzensiz göçmenin hayatını kaybettiği olaya ilişkin görüntüler, Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Edirne sınırında devriye görevi yapan Mehmetçiklerimiz, 12 Ağustos’ta aralarında bir erkek cesedinin de bulunduğu 108 düzensiz göçmene ulaştı. Kurtarılan göçmenler sağlık kontrollerinin yapılması için hastaneye sevk edilirken; hayatını kaybeden göçmenin naaşı ise otopsi işlemleri için Edirne Adli Tıp Kurumuna teslim edildi” ifadelerine yer verildi.

Göçmenlerle yapılan mülakatta; ölen kişinin Yunan askerlerinin darbesi sonucu kafasını yere çarparak hayatını kaybettiği belirlendi. Göçmenler dört gün boyunca aç ve susuz bırakıldıklarını, paralarına, telefonlarına ve yanlarındaki her şeye el konulduğunu, sınır dışı edilmeye zorlandıkları esnada kötü muameleye maruz kaldıklarını anlattılar.

Yakalandıkları günden itibaren hapishanede tutulduklarını söyleyen göçmenler, yüzlerce göçmenin Yunan birliklerinin elinde yaşam mücadelesi verdiğini belirttiler.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side