20 Mayıs 2024
14.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEŞİŞME BOTLAR BULGAR GÜMRÜĞÜNE TAKILDI

ŞİŞME BOTLAR BULGAR GÜMRÜĞÜNE TAKILDI

-

Bulgaristan’ın KapitanAndreevo Sınır Kapısı’nda görevli gümrük memurları tarafından yapılan 3 ayrı çalışmada; ‘küçük tekne’ olarak adlandırılan şişme botlar yakalandı.

Bulgaristan’ın KapitanAndreevo Sınır Kapısı’nda yapılan 3 ayrı çalışmada; ‘küçük tekne’ olarak adlandırılan şişme botlar ele geçirildi. İlk olayda Türkiye’den İsveç’e giden bir şahsın kullandığı yabancı plakalı otomobilde arama yapan gümrük memurları, 1 adet şişme bot ele geçirdi.

İkinci olayda Türkiye’den Hollanda’ya giden bir kargo minibüsü incelendi. Minibüste olağandışı yoğunluk tespit edilmesinin ardından yapılan fiziki kontrollerde; kargo ambarındaki eşyaların arasında gizlenmiş şekilde 1 adet şişme bot bulundu.

Son olayda ise Türkiye’den Bulgaristan’a giden Türk plakalı bir otobüste yapılan aramalarda; otobüsün bagaj bölmesinde 3 adet şişme bot ve bunlara ait 3 adet mekanik pompa ele geçirildi.
Gümrük makamlarının bilgisi ve izni olmadan botları sınırdan geçirmeye çalışan şahıslara, Gümrük Yasası uyarınca işlem yapıldı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side