22 Mayıs 2024
23.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESİYASETAK PARTİ’DE ADAY ADAYLARI TANITILDI

AK PARTİ’DE ADAY ADAYLARI TANITILDI

-

’28. Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Aday Adayı’ tanışma toplantısı İl Başkanı Belgin İba’nın öncülüğünde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan İba, göreve geldikleri günden beri yarın seçim varmış gibi çalışmaya gayret ettiklerini ve geçmişte olduğu gibi bundan sonra da aynı gayretle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için çalışmalar devam ediyor. ’28. Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Aday Adayları il başkanlığı binasında düzenlenen tanışma toplantısında bir araya geldi. 28. Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Aday Adayı tanışma toplantısına il, merkez ilçe, il kadın ve il gençlik kolları, il genel ve belediye meclis üyeleri, mahalle Başkanları da katıldı.

28. Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Aday Adaylığı için Edirne merkezden Burak Cambaz, Erdinç Çekiç, Bahattin Ulusoy, Ayhan Dinç, Tarık Hatipler, Şemsettin Emir, Recep Kezer, Cemil Çivan, Erdinç Anıl Dalyancı, İlyas Akmeşe, Aksel Cesur ve Koray Uymaz, İpsala’dan Mehmet Kerman, Keşan’dan ise Fatma Aksal, Hakan Çevikel, Esat Elmas, Saide Yapıcı olmak üzere şimdiye kadar toplam 17 kişi başvuruda bulundu.

Seçimlere kısa bir süre kala aday adaylarını tanıtmak için bir araya geldiklerini söyleyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba,  “Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın önderliğinde 20 yıldan fazla süredir Türkiye’deki en güçlü kazanımları elde ettiğimiz süreci yaşadık. İnşallah bu süreci bütün Türkiye ve bütün AK Parti teşkilatları ile devam ettireceğiz” dedi.

AK Parti teşkilatı olarak göreve geldikleri günden beri ‘yarın seçim varmış gibi’ çalışmaya gayret ettiklerini ve köy köy, mahalle mahalle, esnaf esnaf gezerek talepleri dinlediklerini söyleyen İba, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da aynı gayretle çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Esnaf ve vatandaşlardan aldıkları talepleri ilgili bakanlık ve kurumlara ilettiklerini belirten Başkan İba, Edirne’nin hak ettiği hizmeti alabilmesi ve daha iyi noktaya gelebilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.

AK Parti’nin büyük bir aile olduğunu vurgulayan Başkan İba, “Biz burada bir kardeş, bir aile bağıyla çalıştık. Hepinize bu sürece kadar yaptığınız bütün çalışmalar için çok teşekkür ediyorum. Eşinizi, işinizi bırakıp geldiniz, aynı heyecanla inşallah seçimi de hep birlikte geçireceğiz. Bizler bu göreve hazırız. İnşallah bu süreci en güzel şekilde tamamlayacağız. Milletvekili aday adaylarımıza teşkilat olarak elimizden gelen desteği sağlamaya devam edeceğiz. Her biri için hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

AK Parti İl Başkanı Belgin İba’nın açılış konuşmasının ardından aday adayları kendilerini tanıttı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side