20 Nisan 2024
11.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESMA’LI YAĞIZ BEBEĞE KADIN MECLİSİNDEN DESTEK

SMA’LI YAĞIZ BEBEĞE KADIN MECLİSİNDEN DESTEK

-

‘Bir Lokma, Bir Can’ sloganıyla yola çıkan Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri, lokma satışından elde ettikleri bir günlük geliri 13 aylık SMA hastası Yağız Batu’nun tedavisi için düzenlenen kampanyaya bağışladı.

Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi, SMA’lı bebek Yağız Batu’nun tedavisi için anlamlı bir davranışa imza attı. ‘Bir Lokma, Bir Can’ sloganıyla yola çıkan Kadın Meclisi Üyeleri, Mor Ev Kadın Atölyesi binası önünde kendi elleriyle yaptıkları lokmaların satışından elde edilen parayı, Yağız Batu’nun tedavisi için düzenlenen kampanyaya bağışladı. Lokma satışı yapılan standın önünde açıklamalarda bulunan Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurcan Pektaş, “İnşallah bebeğimize şifa olur.” dedi.
Pektaş, “1 günlük gelirimizi SMA hastası bir bebeğe bağışlamak adına bu yola çıkmıştık. ‘Bir Lokma Bir Can’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik kapsamında toplanan parayı, SMA hastası Yağız Batu’nun tedavisi için düzenlenen kampanyaya bağışladık. Şifa olsun. Yetkililer de lütfen hasta bebeklerimiz için bir şeyler yapsınlar. Moriz Dans ve Halay Grubu ile ritim grubuyla beraber Çorlu’da da bir etkinlik düzenleyerek yardım kampanyası açacağız.” ifadelerini kullandı.

Yağız Batu’nun babası Hakan Demirtaş, anlamlı davranışları için Kadın Meclisi Üyelerine teşekkür etti.
Demirtaş, “Henüz 9 günlükken tanı almış bebeğimiz için bu mücadeleye girdik. 13 aydır bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Edirne’ye stant açma iznini aldıktan sonra Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin yapmış olduğu etkinliklerden haberdar olduk ve Başkanı Nurcan Hanımı ziyaret ettik. Kendileri bebeğimizin tedavisi için böyle bir organizasyon yaptılar; çok teşekkür ediyoruz. Dayanışma yaşatır. SMA kesinlikle akraba evliliğine bağlanmayacak bir hastalık. Türkiye’de 50 bireyden 1 tanesinde SMA taşıyıcılığı olduğu biliniyor. Bu hastalığın yurtdışında tedavisi mümkün. Tamamen vatandaşlarımızın gücüyle, el birliğiyle olabilecek bir çözümü var. Çünkü 1 milyon 819 bin dolara ihtiyaç var bu hastalığın tedavisi için. Bu meblağ da orta düzeyli hiçbir ailede bulunmamaktadır. O yüzden sesimizi duyurabildiğimiz tüm halkımızdan destek bekliyoruz. Biz evladımızı kurtarmak istiyoruz. Kampanyada yüzde 60’a ulaştık. Önümüzde yüzde 40’lık bir dilim kaldı. Trakya’nın Yağız Batu’ya sahip çıkmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Daha sonra Ulus Pazarı girişinde Yağız Batu için kurulan standa giden Kadın Meclisi Üyeleri, topladıkları parayı kumbaraya atarak kampanyaya bağışladı.

Stantlarda bağış yapma konusunda tereddüt yaşayan vatandaşların Valilik onaylı hesap numaralarına bağışlarını yapabileceklerini de belirten Demirtaş, kampanya için Valilik tarafından verilen iznin 15 gün içerisinde biteceğini ve bu nedenle tüm vatandaşlardan daha fazla destek beklediklerini ifade etti.
Demirtaş, “Bizim Valilik’ten aldığımız iznin bitmesine son 15 günümüz kaldı. Valilik iznimiz bitmeden evladımızın tedavisi için kalan yüzde 40’lık dilimi de tamamlamak istiyoruz. Dayanışma yaşatır.” ifadelerini kullandı.Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side